Egy „DDoS bitcoinért” csapat támadta meg a PayPalt és a MoneyGramet

Az elmúlt hetek során kiberbűnözők egy csoportja több DDoS-támadást (szolgáltatásmegtagadással járó támadás) indított pénzügyi szolgáltatók ellen, és bitcoint követeltek a támadások leállításáért.
A ZDNet szerint az ilyen jellegű támadások „DDoS bitcoinért” néven futnak, és először 2016 nyarán jelentek meg, de a jelenleg is aktív csoport „az átlagnál jobb DDoS-képességekkel rendelkezik.”

A DDoS támadások során olyan szinten eltelítik egy bizonyos rendszer sávszélességét, hogy az használhatatlanná válik.
Egy DDoS elhárításban jártas forrás szerint a támadók olyan pénzügyi szolgáltatókat céloznak, mint a MoneyGram, a YesBank India, a WorldPay, PayPal, Braintree és a Venmo, végül pedig a New Zealand Stock Exchange (NZX).
A legtöbb DDoS bitcoinért csoport csupán üres fenyegetésekkel támad, de ez a csoport 200 GB/s sebességgel képes támadni. Továbbá, a publikus weboldalak helyett a háttérben lévő infrastruktúrát, DNS-szervereket, és API-végpontokat támadják.
Az NZX támadása során a csoport a Spark szolgáltatót támadta, így a cég több ügyfelénél is kieséseket okoztak. Az NZX-nek három napig le is kellett állnia. Az NZX egyik szóvivője a Bloombergnek elmondta:

Továbbra is figyeljük az ügyet és együttműködünk kiberbiztonsági szakértőkkel. Mindent megteszünk azért, hogy holnaptól folytatódhasson a kereskedés.

A csoport olyan neveken fut, mint Armada Collective és Fancy Bear, melyeket már más népszerű hackercsoportok is használtak. Elsőként emailben követelnek bitcoint és DDoS-támadással fenyegetnek, ha nem fizetik ki a váltságdíjat.
 
A támadók emellett azzal is szakértőknek tűnnek, hogy gyakran megváltoztatják, milyen protokollt támadnak, így az áldozatok nem tudják milyen védelmet kell alkalmazniuk. Azt nem tudni, hogy volt-e olyan cég, amely fizetett volna a támadások megállításért.
Ahogy arról korábban a Kriptoworld is beszámolt, a darknet legnagyobb piaca, az Empire Market meglépett a felhasználók pénzével, miután több DDoS-támadás indult ellene.
Egy ott dolgozó anonim forrás szerint a piactér leállása előtt az üzemeltetők hetente 10.000 – 15.000 dollárt fizettek a támadások megfékezéséért.

Olvastad már? A FED megmozdulása után a kereskedők több bikás jelet is látnak a bitcoinon

Forrás: cryptoglobe.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

A Standard Chartered 3500 dolláros Aave árfolyamot vár

A kriptós jóslás világában általában a két véglet uralkodik. Ha egy nagyobb nevű szereplő belép ide, akkor vagy biztonsági játékot játszanak a Bitcoinnal, vagy mondanak...

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.