2019-ben 160%-kal nőtt a kriptós csalások összértéke

Miközben a kriptopénzekkel kapcsolatos hekkertámadások száma csökkent tavaly, az elszenvedett veszteségek 1,74 milliárdról 4,52 milliárd dollárra nőttek.

Ezeket a számokat a CypherTrace blokkláncelemző cég tette közzé.

A 2019 utolsó negyedévét részletező jelentésükben összegezték az egész éves adatokat. Ezek alapján a szerzők úgy számolták, a teljes, kriptopénzekkel bármilyen szinten kapcsolatban lévő lopások és csalások 4,5 milliárd dolláros szintet értek el.

Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!

Ez a szám 370,7 millió dollárnyi tőzsdei lopásból, illetve 4,1 milliárd dollárnyi csalás illetve hűtlen kezelés miatti veszteségből tevődik össze.
A Reuters-nek adott interjúban Dave Jevans így fogalmazott:

„Jelentős emelkedést tapasztaltunk a szolgáltatóknál, belső emberek által elkövetett csalások, és a piramisjátékok számában is. Egy-egy belső támadás jelentős következményekkel járhat a kriptoszféra egészére nézve.”

A CypherTrace elemzése rámutatott, hogy a tőzsdei hekkelésekből és lopásokból keletkezett károk 66%-kal csökkentek tavaly, ezt a Chainalysis tőlük független jelentése is megerősíti.
Az ellopott összeg teljes mennyisége szintén csökkent, 283 millió dollárra, ez viszont rekordszámú, 11 támadásból származott.
Így kijelenthető, hogy a kriptós veszteségek nagyrészt csalásból és hűtlen kezelésből erednek, amelyek száma megötszöröződött.

A PlusToken és a QuadrigaCX vezeti a listát

A megnövekedett veszteség nagy része két esetből származik, 2019 elejéről. A PlusToken néven futó csalás kriptopénztárcaként és kriptotőzsdeként hirdette magát, de mint később kiderült, piramisjátékként működött. Ázsia-szerte mintegy 3 milliárd dollárral károsította meg a befektetőit.
A kanadai illetőségű QuadrigaCX ügyfelei pedig azért vesztettek 135 millió dollárnyi kriptopénzt, mert a társalapító – aki egyedüliként rendelkezett a privát kulcsokkal – váratlanul elhunyt.
Érdekességképpen a jelentés kitér arra is, hogy a zsarolóvírusok 97%-a bitcoint kér cserébe, viszont ez nem meglepő, mert a bitcoin az első számú kriptopénz.
Egy másik érdekesség pedig, hogy több engedély nélkül működő kriptós szolgáltatás, köztük tőzsdék is, sok tőkét mozgattak meg, mégpedig nagyrészt a 10 legnagyobb amerikai kereskedelmi bank fizetési szolgáltatásain keresztül.

Olvastad már? A 40 000 dolláros bitcoin megelőzheti a Dow Jones Ipari Átlagot

Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Újraformálódik a Uniswap: rekordszámú régi token mozdult meg

A Uniswap (UNI) esetében érdekes változás figyelhető meg a befektetői viselkedésben. Rekordszámú, régóta inaktív token mozdult meg. Július 9-én a Santiment piackutató cég arról számolt be,...

A hiperbitcoinizáció kora: közel a 1 millió dolláros bitcoin?

A kriptovilág izgatott egy pozitív hír miatt, amit Samson Mow, a JAN3 szókimondó vezérigazgatója és bitcoin-párti szakértő osztott meg. Egy örömteli jóslattal állt elő: a...

Előnyére válhat-e a bitcoinnak a gyengülő dollár?

A bitcoin profitálhat az amerikai adósságból és a dollár gyengüléséből. A zöldhasú két évtizedes rekordot döntött. Az onchain elemzésekkel foglalkozó CryptoQuant platform új kutatása megerősítette: a bitcoin...

Új szabályozások közepette indul útjára a Pump.fun mémcoin token értékesítése

A Bybit megerősítette a régóta várt Pump.fun tokenértékesítés részleteit. Közölték, hogy az Európai Unió által szabályozott Bybit.eu platformon regisztrált felhasználók nem vehetnek részt az értékesítésben....

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.