Az USA felügyelni akarja a Facebook Libráját

Az Egyesült Államok Pénzügyminisztériuma felügyeletet akar a közösségi oldal tervezett kriptopénze fölött, hogy a világgazdaságra leselkedő potenciális veszélyeket „kigyomlálja”.
Emanuel Cleaver kongresszusi képviselő jelentette be, hogy a Pénzügyminisztérium továbbra is számos megválaszolatlan kérdést lát a Libra ügyében.

A Kongresszus ezeket továbbra is vizsgálni fogja, és közelről fogja figyelni a piacot, hogy hamar észrevegyen minden szabályozási vakfoltot.
A Libra kezdeményezést a Facebook indította el, viszont magának a kriptopénznek a menedzselését a Libra Association végezné, amely egy több külső felet is tömörítő társulás.

A nagyok elhagyták a fedélzetet

A résztvevők között olyanokat találunk, mint az Uber, Spotify, Lytf, vagy a Coinbase. Az olyan nagy pénzügyi szolgáltatók viszont, mint a Visa, Mastercard és a PayPal kiléptek a csoportból.
A kriptopénz fedezeteként több különböző értékpapír és fiat valuta szolgálna. Legnagyobb mértékben, mintegy 50%-ban USD és USA-államkötvények.
Emellett japán jen (14%), euró (18%), angol font (11%) és szingapúri dollár (7%) alkotná a fedezetét.
Cleaver bejelentése azt követően történt meg, hogy augusztus folyamán az FSOC (Pénzügyi Felügyelet) és az OFR (Pénzügyi Kutatóintézet) számára eljuttatott levélre megérkezett a Pénzügyminisztérium válasza.

Akkor a két szervezet azt kérte a legfőbb pénzügyi hatóságtól, hogy vizsgálják meg mind a Libra projektet, mind az abban részt vevő Calibra vállalatot, amely a Facebook leányvállalata.
A Pénzügyminisztérium levelében olvasható:

„Nem tiszta számunkra, hogy mely USA-beli vagy külföldi szabályozói szervezet tudja felügyelni a Librát és annak piaci szereplését, valamint szükség esetén ki kérhet bármilyen módosítást, beavatkozást. Ezeket az aggodalmakat tisztázni kell a Libra indulását megelőzően.”

Cleaver támogatja a Facebook erőfeszítéseit a hatóságokkal való együttműködést illetően. Zuckerberg szintén úgy nyilatkozott, a közösségi oldal kukába dobja a kezdeményezést, ha nem kapják meg a megfelelő engedélyeket.
Az engedélyezéshez viszont az kell, hogy „a projekt maga egészen biztosan ne jelentsen veszélyt a világgazdaságra”.
A BBC hírei alapján a Libra Association tagjai jelenleg nem vesznek részt a projekt finanszírozásában, miután az elmúlt hónap során néhány alapító – a PayPal, Visa, Mastercard és az eBay – elhagyta a fedélzetet.

Lehet érdekel: Tom Lee: „Reális”, hogy a bitcoinnak konszolidálnia kell éves nyereségeit

Zuckerberg a Pénzügyi Felügyelőbizottság előtt elmondta, miszerint nem teljesen biztos benne, hogy a Libra egyáltalán képes lesz-e elindulni.
Forrás: cryptoglobe.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Elhalasztotta a döntéshozást az SEC a spot XRP-ETF ügyében

Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete elhalasztotta a döntéshozást több kripto-ETF ügyében is. Ezek között van a spot Dogecoin és az XRP-ETF is. Az ügynökség június...

Ez mindent megváltoztathat Solana számára – a befektetők nagy tétet tesznek

Az elmúlt három év során egy jelentős tulajdonos csendben 13 millió dollár értékben vásárolt SOL-t, és a piac kezd felfigyelni erre. A határidős érdeklődés elérte...

Egy aranykereszt alapján komoly növekedés előtt állhat a bitcoin

A bitcoin MVRV-aránya nemrég aranykeresztet alkotott a 365 napos mozgóátlagával. Ez a minta korábban gyakran erős emelkedést jelzett előre. Ugyanakkor az ár épp a fontos ellenállási...

Új blokkláncon indít NFT-platformot a FIFA

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) új blokklánchálózatot indít NFT-gyűjteményei támogatására – jelentette be a szervezet április 30-án. A FIFA elindítja saját „FIFA Blockchain” rendszerét, amely kompatibilis az...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.