Tom Lee: a bitcoin még mindig túl kicsi az intézmények számára

A bitcoin értéke a 8000 dollár fölötti szinten tartotta magát az elmúlt napok során. Úgy tűnik, hosszú távon is ilyen árfolyamra kell számítanunk.
A Bakkt határidős piacok indulása nagy csalódás volt. Egyes piaci szakértők szerint a bitcoin és a kripto még mindig túl kicsi ahhoz, hogy az intézmények komolyabb érdeklődést mutassanak feléjük.

A bitcoin tartja a támaszszintet

A bitcoin értéke 8230 dolláros csúcsosodott ki az elmúlt pár órában a Tradingview.com szerint. Nem nagyon volt mozgás 8 ezer dollár fölé a 11 napja történt hatalmas esés óta. Napközben 8110 dollárig esett az árfolyam, de azóta tartja magát.
Egy halálkereszthez közeledünk a napi grafikonon, a három hónapos hanyatlás folytatódik és nincs jel arra, hogy ez megfordulna.
A heti gyertya még nem zárult, de a „Crypto Fibonacci” nevű elemző szerint döntésképtelenségre mutat:

„A gyertya még nem zárult, de úgy tűnik, hogy egy Doji fog kirajzolódni (döntésképtelenség). (…) A következő hét érdekes lehet.”


Az alacsony forgalom miatt azonban a bitcoin értéke egy ideig kötött maradhat. A kriptopénzek összértéke jelenleg 220 milliárdon áll, amely körülbelül megegyezik azzal, amikor a múlt héten oldalazott a legtöbb digitális valuta.

A kripto túl kicsi a nagyfiúk számára

Elképzelhető, hogy a jelentős intézményi kereskedők érdeklődésének hiánya miatt nem emelkedett a bitcoin értéke. A siralmas piaci állapotok azért jöhettek létre, mert ugyanazok a pénzek kerülnek ki és be a piacokra, ahogy a rövid távú kereskedők eladják és visszaveszik ugyanazokat a koinokat.
Tom Lee, kriptotámogató, a Fundstrat Global Advisor vezetője nemrég megosztotta véleményét az intézmények alacsony érdeklődéséről.

 „A kriptopénzek terén létezik egy mechanikai probléma az infrastruktúra terén, de lehet, hogy már a piac mérete is probléma.”

Lee hozzátette, hogy a kripto túl pici az intézményi világ számára, ha összehasonlítjuk a 9 billió dolláros arany, a 66 billiós tőzsde vagy a 86 billiós kötvénypiacokhoz képest.
Hozzátette, hogy az amerikai állampolgárok nagyjából 1%-a rendelkezik bitcoinnal, amit egyelőre inkább hobbinak tartanak, így az nem vonzza a jelentős intézményeket.

Olvatsad már? A PayPal elhagyhatja a Facebook Libra projektet?

A szabályozottság továbbra is bizonytalan – főleg az USA-ban, ahol a törvényhozók előszeretettel halogatnak. Mindez szintén nem lehet vonzó a befektetők számára, akik általában elsősorban biztonságot és stabilitást keresnek befektetésük számára.
Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.