75%-al csökkentette villanyszámláját a svéd kriptobányász

Egy svéd kriptobányász azt állítja, hogy nagyjából 75%-kal csökkentette bányászási költségét.

Olvastad már? Tom Lee szerint a bika piac szélén áll a bitcoin árfolyama

Miután napelemeket telepített házára, így tovább tudja működtetni vállalkozását anélkül, hogy túlterhelné hálózatát, vagy magas villanyszámlát fizetne.

A Candese nevű Reddit felhasználó elmondta, hogy összesen 78 napelemet telepített, darabját 100 dolláros áron. Ezen felül beruházott egy SolarEdge áramátalakítóra, hogy javítsa a hálózat hatékonyságát.

A svéd bányász azt is elmondta, hogy fontolhatja egy Tesla Powerwall megvásárlását, hogy a napközben összegyűlt energiával este is bányászni tudjon, anélkül, hogy a város áramhálózatára kapcsolódna.
Ez nagyjából 5000 dollár lenne, amivel egy gyors megtérülést beáldozna a folyamatos működés érdekében.
Cancesenak egy kis házi bányája van „egy csomó AntMiner S9-el”. Tisztában van azzal, hogy ezek nem a leghatékonyabb gépek, de elegendő profitot termeltek az évek alatt.
Azon is gondolkozik, hogy fejlessze a felszerelését, de jelenleg arra összpontosít, hogy a saját hálózatán tudja futtatni a bányáját.
Mivel egy hideg országban lakik több legyet is ütött egy csapásra. A gépek által termelt hővel fűti házát és a hidegnek köszönhetően nem kell hűtenie a berendezését.
Az éghajlatnak hála „a friss hegyi levegő miatt egész évben hét fok van a pincében.”

A napenergia lehet a bányászok új barátja?

Candese nem az egyetlen, aki napenergiával csökkenti költségeit.
Ugyanabban a Reddit posztban egy BMore_original felhasználó azt mondta, hogy ő „csak” 25%-kal csökkentette kiadásait ilyen módon. Elmondta, hogy „sok múlik azon, hogy milyen irányba néz a házad és mennyi napfény érkezik.”

Jelenleg Svédországban éri meg legkevésbé az európai országok közül bitcoin bányászni, a magas áramköltséget miatt.
Az Eurostat 2018-as adatai szerint több mint 10%-al emelkedtek az áramköltségek az elmúlt évtized során.
Forrás: ethereumworldnews.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép napod!
Szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt tedd meg:
BTC: 34vcA11dH3AbVWkEbQraCvM2vNFkT6JFJM
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0xe6E0D778d323786c1151163d2A3472989Fe7aA53
KÖSZÖNÖM!
 

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.