45 napja van az SEC-nek, hogy válaszoljon a VanEck Bitcoin-ETF kérelmére

A bizottsági elnökváltás miatt ismét Bitcoin-ETF szezon következik az USA értékpapír-szabályozójánál.

Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) most 45 napja van arra, hogy meghozza az első döntést a VanEck Bitcoin-ETF kérelméről, miután a társaság március 15-én hivatalosan is közzétette beadványát weboldalán.

Az SEC-nek 45 napon belül kell jóváhagynia, elutasítania vagy kiterjesztenie a Bitcoin-ETF-bejelentés felülvizsgálati időszakát.
A bizottság a végleges döntés meghozatala előtt 249 napot hosszabbíthat a döntéshozatali időszakon. A nyilvánosságnak három hét áll rendelkezésre, hogy észrevételeit megossza az SEC weboldalán.
Ahogy arról a Cointelegraph korábban beszámolt, a Chicago Board Options Exchange januárban benyújtotta a VanEck Bitcoin-ETF jegyzékbe vételét.
A VanEck még 2017-ben egyike volt a Bitcoin-ETF várományosainak, amikor számos vállalat törekedett arra, hogy ETF kérelmét jóváhagyja az SEC.
2017-ben a VanEck összetársult a SolidX nevű blokkláncstartuppal egy közös Bitcoin-ETF indítása érdekében, azonban a közös kérelmüket visszavonták még az SEC határozata előtt.
Januárban a SolidX pert indított a VanEck ellen, azzal vádolva őket, hogy plagizálták a közös Bitcoin-ETF-et. A panasz részletei szerint a VanEck rosszhiszeműen járt el azzal, közös munkájuk alapján előterjesztette saját Bitcoin ETF-jét.
Jay Clayton SEC-elnök 2020 decemberi távozását követő bizottsági vezetőváltással az Egyesült Államok cégei ismét próbálkoznak a Bitcoin ETF-ek piacra dobásával. Clayton hivatali ideje alatt a bizottság kilenc Bitcoin-ETF kérelmet utasított már el.

A bitcoin piacának szabályozatlansága volt a legnépszerűbb érv minden elutasítás esetén. Az időszak során az SEC rendszeresen problémaként tekintett erre, kijelentve, hogy ezáltal könnyű ármanipulációkat megvalósítani, ezért a BTC-ETF jóváhagyása nem opció.
Március elején a New York-i székhelyű WisdonTree vagyonkezelő cég Bitcoin-ETF kérelmet nyújtott be az SEC-hez.
Eközben egyes piaci kommentátorok szerint a BTC-ETF-ek kanadai jóváhagyásai arra ösztönözhetik a bizottságot, hogy vizsgálja felül korábbi döntéseit.
Februárban a kanadai értékpapír-szabályozók jóváhagytak néhány Bitcoin ETF-et, létrehozva az első ilyen befektetési terméket Észak-Amerikában.
Ezen ETF-ek kezdeti sikerét követően néhány cég az Ethereum ETF-ek bevezetésével kívánja bővíteni portfólióját.

Olvastad már? A bitcoin 75 nap alatt duplázódott – meddig tart következő 100%-os emelkedés?

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.