44 millió dollárt kapnak vissza a Celsius ügyfelei

A bíróság arra utasította a csődbe ment Celsiust, hogy a letétkezelési szolgáltatása keretein belül tárolt kriptopénzeket juttassa vissza azok tulajdonosainak.

Ez az összeg, 44 millió dollár, azokban a felhasználói fiókokban található, amelyek nem kötötték le a pénzüket a különböző kamatozó termékekben.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Bloomberg beszámolója alapján a csődeljárást levezető bíró, Martin Glenn szóban utasította a Celsius képviselőit a pénz visszaküldésére.

„Haladjunk előre ebben az ügyben. Azt akarom, hogy az ügyfelek visszakapják a pénzüket, amennyit csak lehet, és amilyen gyorsan csak lehet.”

Az érintett pénz a Celsius webes tárcáiban van, és nagyon kis részét jelenti annak a sok milliárd dollárnak, amellyel a platform tartozik az ügyfeleinek.

A Celsius és a felperesek nemrégiben megegyeztek, hogy azok a kriptopénzek, amelyek nem a különböző kamatozó számlákon, hanem az egyszerű webes tárcákban voltak, nem a céghez tartoznak, hanem a felhasználókhoz.

Ez egy apró részletnek tűnhet, valójában viszont egy rendkívül fontos körülmény, hiszen így azt a pénzt, amelyet a tulajdonosuk soha nem tett be a Celsius Earn programjába, hanem egyszerűen csak a tőzsde tárcáiban tárolt, vissza kell adni a tulajdonosának.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Augusztus 29-én úgy találták, hogy 210 millió dollárnyi kriptó van az ilyen tárcákban, ebből viszont csak 44 millió dollár az, amely megfelel minden szükséges követelménynek.

A Celsius Earn programja lehetővé tette a felhasználóknak, hogy kamatot kapjanak a lekötött kriptopénzeikre, így az ügyfél-vagyon nagy része, amely ezeken a számlákon van, 4,7 milliárd dollár jelenleg zárolás alatt van.

A Celsius szerint, amikor az ügyfelek az ilyen kamatozó tárcákba utalták a kriptóikat, akkor lemondtak azok tulajdonjogáról, hiszen ez a kitétel egyértelműen benne van a felhasználási feltételekben.

Egy nemrégiben publikált Bloomberg jelentés szerint a Celsius el akar adni nagyjából 18 millió dollárnyi stablecoint, hogy a Glenn bíró által utasításba adott visszautalásokat teljesíteni tudja.

Szintén pár nappal ezelőtt jelentették be azt is, hogy a cég dolgozói bizonyos mértékű éves bónuszt kaphatnak az ügyfélpénzekből, amelyek most a Celsiushoz tartoznak.

A jutalmat a kiválasztott dolgozók fogják megkapni, hogy biztosítsák a lojalitásukat a céghez, hogy a Celsius továbbra is folytatni tudja a tevékenységét.

A vállalat alkalmazottai csapatostul mondanak fel, mára már csak 170-en vannak az eredeti, a csődeljárás kezdetekor ott dolgozó 370-ből.


Olvastad már? Rövidtávú XRP befektetők figyelem

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.