Tim Draper továbbra is bullish a bitcoint illetően

Tim Draper, egy korai bitcoinbefektető kijelentette, hogy még mindig optimista az első kriptopénz értékét illetően, még az elmúlt hónapokban bekövetkezett árfolyamcsökkenés ellenére is.
Draper úgy véli, hogy az eszköz még mindig értékes mint inflációs fedezeti eszköz, és hogy a piac, amelyen most navigálunk, „nagyon hasonlít” a dotkomlufi kipukkadásához, csak magasabb inflációval.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Tim Draper még mindig bullish a bitcoin iránt

Tim Draper, a korai bitcoinbefektetéseiről híres kockázati tőkés kifejtette álláspontját, amikor a bitcoin értékéről van szó a jelenlegi piaci helyzetben.
A CNBC által sugárzott interjúban Draper kifejtette, hogy a bitcoin jelentősége a kriptopiacok és a hagyományos piacok által tapasztalt visszaesésben az inflációfedezeti tulajdonságainak köszönhető.
Draper a CNBC-nek így nyilatkozott:

„Még mindig bullish vagyok a bitcoin iránt, mert nagyszerű fedezeti elem az inflációval szemben, és ahogy a spekulánsok távoznak, úgy fog eltérni a technológiai részvényektől. Úgy gondolom, hogy a technológiai részvények addig fognak esni, amíg a kamatlábak emelkednek.”

Kibővítette a bitcoinról mint infláció elleni fedezeti eszközről alkotott elképzelését, kijelentve, hogy a valutának ezt a tulajdonságát csak hosszú távon lehet értékelni, és megjegyezte, hogy a rossz kormányzással és a túl sok szabályozással szemben is biztonságos menedéket nyújt.

Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!

A Bitcoin előnyei és a túlszabályozás

Draper – aki először egy 2014-ben szervezett, közel 30 ezer dollár értékű bitcoinárverésen keresztül fektetett be a bitcoinba – úgy véli, hogy a bitcoinnak a jövőben a fiat világtól elválasztott alternatív pénzügyi rendszerként van helye.
Erről Draper így nyilatkozott:

„Szabadon mozgathatom a bitcoint a világban, és több százezer bányász bizalmát élvezem, akik a blokkláncot figyelik. Eljön majd az a pillanat, amikor az élelmemet, a ruhámat és az otthonomat bitcoinban vásárolhatom meg, és nem lesz szükség a kormányok és bankok által ellenőrzött fiat valutára.”

A kockázatitőke-befektető úgy véli továbbá, hogy a bitcoinbefektetések a Salvadorral kapcsolatos összes probléma ellenére is egy olyan innovációs hullámot indítottak el, amely miatt a kriptobarát politika és szabályozás okán az ágazatban működő cégek Salvadorba költöznek.

Végezetül elmondta:

„Az innovátorok mind oda mennek, mert a kormányunk túlszabályoz, és így elveszítjük az innovációt, mert túl sok a szabályozás.”

Olvastad már? A SEC vezetője figyelmeztette az engedélyek nélkül működő kriptotőzsdéket

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.