35 blokkláncos céget összesít az új Blackrock ETF

A világ legnagyobb eszközkezelő cége új európai ETF-et indított, amely lehetővé teszi a befektetők számára, hogy kitettséget szerezzenek a blokklánc-iparban.

A jelentések szerint egy kifejezetten a metaverzumra fókuszáló ETF is nemsokára érkezhet. Az új termék szeptember 27-én indult el, és iShares Blockchain Technology UCITS ETF néven fut.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Blackrock bejelentéséből kiderül, hogy a papír 75%-ban blokkláncos cégeket követ, például bányásztársaságokat, vagy éppen kriptotőzsdéket. A fennmaradó 25%-ban pedig a szélesebb értelemben vett kripto-ökoszisztéma támogatóit találhatják meg az ügyfelek.

A listában megtalálható 35 globális vállalat is, de emellett különböző derivatívákat is tartalmaz az ETF. Nincs a portfólióban viszont közvetlen, fizikai kriptopénz.

A Blackrock számára ez már a sokadik megmozdulás a kriptoiparban, a legutóbbi alkalommal például egy privát befektetési alapot hoztak létre spot BTC számára, augusztus 11-én.

A mostani bejelentésükben a Blackrock ETF-szakértője, Omar Moufti elmondta, az új ETF végre lehetőséget nyújt az ügyfeleiknek, hogy a feltörekvő blokklánc-iparba is befektethessenek.

„Úgy hisszük, hogy a digitális eszközök és a blokklánc technológia kifejezetten fontossá fog válni az ügyfeleink számára, hiszen elképesztő mértékben fejlődik a komplexitás, az elfogadottság mértéke, és növekszik a felhasználási módok száma.”

Az alap öt legnagyobb kitettsége a Coinbase 13,2%, A Block 11,4%, a bányászvállalat Marathon 11,13%, a szintén bányász Riot 10,5%-os részesedéssel, valamint 13%-nyi készpénz, mégpedig USD.

Az alapban emellett megtalálható 23 IT-vállalat, hat pénzügyi szolgáltató, egy ipari és egy kommunikációs cég is. A Bloomberg egyik friss jelentése alapján viszont hamarosan egy mg újabb ETF érkezhet a Blackrock részéről, mégpedig egy olyan, amelyik a metaverzumra fókuszál.

Ennek már a neve is megvan, iShares Future Metaverse Tech and Communications ETf néven kerül majd forgalomba. A Blackrock egyik portfólió-menedzsere, a technológiai lehetőségekért felelős Reid Menge ár februárban úgy fogalmazott, hogy a metaverzum forradalmat fog hozni az alkotók számára.

Augusztus elején a Coinbase jelentette be, hogy együttműködésbe kezdett a Blackrock csapatával, és a jelek szerint most learathatják a munkájuk gyümölcsét, mivel tekintélyes súlyt képviselnek az új ETF-ben.

Az együttműködéssel az is lehetővé válik, hogy a Coinbase Prime szolgáltatáson keresztül a Blackrock intézményi befektetői közvetlenül kriptopénzhez juthassanak.

Olvastad már? Véget ért a „szeptemBEAR”

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.