35 blokkláncos céget összesít az új Blackrock ETF

A világ legnagyobb eszközkezelő cége új európai ETF-et indított, amely lehetővé teszi a befektetők számára, hogy kitettséget szerezzenek a blokklánc-iparban.

A jelentések szerint egy kifejezetten a metaverzumra fókuszáló ETF is nemsokára érkezhet. Az új termék szeptember 27-én indult el, és iShares Blockchain Technology UCITS ETF néven fut.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Blackrock bejelentéséből kiderül, hogy a papír 75%-ban blokkláncos cégeket követ, például bányásztársaságokat, vagy éppen kriptotőzsdéket. A fennmaradó 25%-ban pedig a szélesebb értelemben vett kripto-ökoszisztéma támogatóit találhatják meg az ügyfelek.

A listában megtalálható 35 globális vállalat is, de emellett különböző derivatívákat is tartalmaz az ETF. Nincs a portfólióban viszont közvetlen, fizikai kriptopénz.

A Blackrock számára ez már a sokadik megmozdulás a kriptoiparban, a legutóbbi alkalommal például egy privát befektetési alapot hoztak létre spot BTC számára, augusztus 11-én.

A mostani bejelentésükben a Blackrock ETF-szakértője, Omar Moufti elmondta, az új ETF végre lehetőséget nyújt az ügyfeleiknek, hogy a feltörekvő blokklánc-iparba is befektethessenek.

„Úgy hisszük, hogy a digitális eszközök és a blokklánc technológia kifejezetten fontossá fog válni az ügyfeleink számára, hiszen elképesztő mértékben fejlődik a komplexitás, az elfogadottság mértéke, és növekszik a felhasználási módok száma.”

Az alap öt legnagyobb kitettsége a Coinbase 13,2%, A Block 11,4%, a bányászvállalat Marathon 11,13%, a szintén bányász Riot 10,5%-os részesedéssel, valamint 13%-nyi készpénz, mégpedig USD.

Az alapban emellett megtalálható 23 IT-vállalat, hat pénzügyi szolgáltató, egy ipari és egy kommunikációs cég is. A Bloomberg egyik friss jelentése alapján viszont hamarosan egy mg újabb ETF érkezhet a Blackrock részéről, mégpedig egy olyan, amelyik a metaverzumra fókuszál.

Ennek már a neve is megvan, iShares Future Metaverse Tech and Communications ETf néven kerül majd forgalomba. A Blackrock egyik portfólió-menedzsere, a technológiai lehetőségekért felelős Reid Menge ár februárban úgy fogalmazott, hogy a metaverzum forradalmat fog hozni az alkotók számára.

Augusztus elején a Coinbase jelentette be, hogy együttműködésbe kezdett a Blackrock csapatával, és a jelek szerint most learathatják a munkájuk gyümölcsét, mivel tekintélyes súlyt képviselnek az új ETF-ben.

Az együttműködéssel az is lehetővé válik, hogy a Coinbase Prime szolgáltatáson keresztül a Blackrock intézményi befektetői közvetlenül kriptopénzhez juthassanak.

Olvastad már? Véget ért a „szeptemBEAR”

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.