35 blokkláncos céget összesít az új Blackrock ETF

A világ legnagyobb eszközkezelő cége új európai ETF-et indított, amely lehetővé teszi a befektetők számára, hogy kitettséget szerezzenek a blokklánc-iparban.

A jelentések szerint egy kifejezetten a metaverzumra fókuszáló ETF is nemsokára érkezhet. Az új termék szeptember 27-én indult el, és iShares Blockchain Technology UCITS ETF néven fut.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Blackrock bejelentéséből kiderül, hogy a papír 75%-ban blokkláncos cégeket követ, például bányásztársaságokat, vagy éppen kriptotőzsdéket. A fennmaradó 25%-ban pedig a szélesebb értelemben vett kripto-ökoszisztéma támogatóit találhatják meg az ügyfelek.

A listában megtalálható 35 globális vállalat is, de emellett különböző derivatívákat is tartalmaz az ETF. Nincs a portfólióban viszont közvetlen, fizikai kriptopénz.

A Blackrock számára ez már a sokadik megmozdulás a kriptoiparban, a legutóbbi alkalommal például egy privát befektetési alapot hoztak létre spot BTC számára, augusztus 11-én.

A mostani bejelentésükben a Blackrock ETF-szakértője, Omar Moufti elmondta, az új ETF végre lehetőséget nyújt az ügyfeleiknek, hogy a feltörekvő blokklánc-iparba is befektethessenek.

„Úgy hisszük, hogy a digitális eszközök és a blokklánc technológia kifejezetten fontossá fog válni az ügyfeleink számára, hiszen elképesztő mértékben fejlődik a komplexitás, az elfogadottság mértéke, és növekszik a felhasználási módok száma.”

Az alap öt legnagyobb kitettsége a Coinbase 13,2%, A Block 11,4%, a bányászvállalat Marathon 11,13%, a szintén bányász Riot 10,5%-os részesedéssel, valamint 13%-nyi készpénz, mégpedig USD.

Az alapban emellett megtalálható 23 IT-vállalat, hat pénzügyi szolgáltató, egy ipari és egy kommunikációs cég is. A Bloomberg egyik friss jelentése alapján viszont hamarosan egy mg újabb ETF érkezhet a Blackrock részéről, mégpedig egy olyan, amelyik a metaverzumra fókuszál.

Ennek már a neve is megvan, iShares Future Metaverse Tech and Communications ETf néven kerül majd forgalomba. A Blackrock egyik portfólió-menedzsere, a technológiai lehetőségekért felelős Reid Menge ár februárban úgy fogalmazott, hogy a metaverzum forradalmat fog hozni az alkotók számára.

Augusztus elején a Coinbase jelentette be, hogy együttműködésbe kezdett a Blackrock csapatával, és a jelek szerint most learathatják a munkájuk gyümölcsét, mivel tekintélyes súlyt képviselnek az új ETF-ben.

Az együttműködéssel az is lehetővé válik, hogy a Coinbase Prime szolgáltatáson keresztül a Blackrock intézményi befektetői közvetlenül kriptopénzhez juthassanak.

Olvastad már? Véget ért a „szeptemBEAR”

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

A Standard Chartered 3500 dolláros Aave árfolyamot vár

A kriptós jóslás világában általában a két véglet uralkodik. Ha egy nagyobb nevű szereplő belép ide, akkor vagy biztonsági játékot játszanak a Bitcoinnal, vagy mondanak...

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.