27.000 dollárt bukott valaki egy SIM-swap csalással

Egyre több a SIM-swap támadás, hogyan lehet védekezni ellene?  Egy 48 éves kaliforniai férfi állítása szerint 27.000 dollárnyi bitcoint bukott egy SIM-swap csalással.
A KTVU FOX2 szerint a férfi Daly City rendőrségét hívta január 14-én, miután egy SMS-t kapott telefonszolgáltatójától, miszerint több sikertelen belépés után zárolták a fiókját és meg kell változtatnia jelszavát.

Ezt követően egy hívást kapott egy ismeretlen számról. A hívő a Ledger kriptotárca cég képviselőjének adta ki magát és azt állította, hogy felhasználói fiókját feltörték. A telefonáló megszerezte a férfi jelszavát és anonim azonosítóját.
Ez már elég volt a támadónak, hogy hozzáférjen a férfi kriptotárcájához. Amikor ellenőrizte a Ledger-címét csupán annyit látott, hogy eltűnt 27.000 dollárnyi bitcoinja.

Mi az a SIM-swap?

Ez nem egy új jelenség. A technika lényege, hogy csalók ráveszik az áldozat mobilszolgáltatóját, hogy az áldozat SIM-kártyájáról átirányítsák az ügyfél telefonszámát a csaló SIM-kártyájára.
Ezt követően a csaló kijátssza az áldozat kétlépcsős hitesítését, hogy hozzáférjen az áldozat fiókjaihoz.  Így vették célkeresztbe a kriptofelhasználókat.
Nem ez az első eset, hogy jelentősebb mennyiségű bitcoin tűnt el ilyen támadással. 2019-ben két massachusettsi férfi 550.000 dollárt szedett össze legalább 10 ember átverésével.
Tavaly is volt egy jelentős támadás, miután kiszivárogtak a kanadai Coinsquare tőzsde felhasználói adatai. Ezt követően csalók az ellopott adatokkal akartak SIM-swap támadásokat indítani.
A legnagyobb ilyen támadás 2018-ban történt, amikor az akkor 15 éves Ellis Pinsky 23,8 millió dollárt csalt ki Michael Terpin amerikai befektetőtől.

Így védekezhetsz a SIM-swap támadások ellen

Ha célkeresztbe vett egy támadó akkor sok mindent már nem tudsz tenni. Egyes telefonszolgáltatók lehetővé teszik, hogy hozzáadj egy PIN kódot a felhasználódhoz, amely további védelmet nyújthat.
Emellett érdemesebb minél kisebb online lábnyomot hagyni, mivel a támadók csak az elérhető adatok alapján tudnak támadást indítani.
Óvakodj a kéretlen e-mailektől és SMS-ektől, amelyek adatokat követelnek, mivel lehet, hogy egy adathalász támadásról van szó. Emellett érdemes fontolóra venni olyan alkalmazások felhasználását, mint a Google Hitelesítő.

Olvastad már? Bill Miller értékalapú befektető is számtalan értéket lát a bitcoinban

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Mémcoin-őrület: Bonk emelkedik, Pepe stabilizálódik– Mi jöhet most?

Prémium Bonk & Pepe A mémcoin-mánia jelei szerint megindult az elforgás: a Bonk árfolyama 6–7%-ot emelkedett, jelenleg körülbelül 0,000018 dolláron forog, amit az ETF körüli felhajtás és...

Az XRP kiemelkedik erejével a kriptopiaci volatilitás közepette

Prémium Ripple (XRP) Az XRP figyelemre méltó erőt mutat a szélesebb kriptovaluta-piaci volatilitás ellenére. Elemzők rámutatnak, hogy mióta áttörte az 0,50 dolláros szintet, az egyik legerősebb és legtisztább...

20 millió dollárt bukott, most három bankot perel egy kriptokárosult

Michael Zidell, aki egy kriptós átverésben 20 millió dollárt veszített, most három bankot is beperelt. Először a Citibankot vette célba, de nemrég újabb kereseteket nyújtott...

Tokenizált részvényekkel újít a Gemini, Apple-től Tesláig minden jöhet

A Gemini komoly újdonsággal rukkolt elő, ami teljesen átalakíthatja a részvénybefektetésről alkotott elképzeléseinket. Mostantól ugyanis tokenizált részvények is elérhetők a platformon, méghozzá a legnagyobb amerikai...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.