2019-ben kevesebb volt a halott altcoinok száma, újra felvirágozhat a piac?

Az elmúlt két év brutális volt a legtöbb alternatív kriptopénz számára. Azonban van egy pozitív mutató is, miszerint kevesebb volt a halott altcoinok száma 2019-ben, mint 2018-ban.

2019 nem volt olyan rossz az altkoinok számára

2019-ben ismét a bitcoin lett a kriptopénzek megkérdőjelezhetetlen királya. Csak néhány olyan altkoin teljesített jobban a vezető kriptovalutánál, mint a binance coin, chainlink és a HT.
A LongHash legújabb kutatása alapján 2019-ben 20%-kal kevesebb kriptopénz tűnt el 2018-hoz képest.
A kutatás a DeadCoin.com weboldalán mélyült el, amely 2017 szeptembere óta 1840 megszűnt kriptoprojektet szedett össze. Az adatok szerint 2019-ben 518 projekt szűnt meg, míg 2018-ban 647.
Az olyan projektek tartoznak a „halottak” közé, amelyek eltűntek, feltörték őket, csalások voltak, vagy csak paródiák. A legtöbb halott projekt a csalás kategóriába esett, legalább 60%-uk végezte itt.
A kutatás hozzátette, hogy a legtöbb projekt 2019 első felében halálozott el, az elhúzódó kriptotél során. 283 projekt szűnt meg az első negyedévben, vagyis több mint a felük.
A második negyedévben kezdtek helyreállni a piacok, ami magyarázat lehet arra miért tűnt el kevesebb projekt az év többi részében.
A további kutatások azt mutatják, hogy az új blokkláncprojektek száma hatalmasat csökkent 2017 óta, ugyanis a csalók más módszerekhez folyamodnak, a gyenge projektek pedig eltűnnek.

A pénzzé tehetőség hiánya

Egy másik mutató, ami jelzi egy altkoin „halálát” a kereskedelmi forgalma vagy pénzzé tehetősége.
A Bitcoinist nemrég megírta, hogy az altkoinok nagyjából 95%-a nem rendelkezik lényeges forgalommal, amely tény sok projekt halálát jelentheti. Nagyjából csak a vezető 20 kriptopénznek van jelentős kereskedelmi forgalma.
A CMC jelenlegi adatai alapján kereskedelmi forgalom szerint a VeChain a 20. token, a stabilkoinokkal nem számolva. Csupán 80 000 dollár a napi forgalma, ami jól tükrözi az altkoinok alacsony pénzzé tehetőségét.
Ha mindezt figyelembe vesszük, akkor a következő altkoinszezonra is sokat várhatunk, ha lesz még valaha egyáltalán. A LongHash hozzátette, hogy valószínűleg sokkal több halott projekt lesz, ha a 2018-as ICO-k kifutnak vagyonukból.
Mindemellett a bitcoin tovább birtokolja a piacot, összértéke kiteszi a teljes kriptopiac 70%-át. A halott altcoinok temetője eközben telíthetetlennek tűnik.

Olvastad már? A Litecoin okozta a Bitcoin mostani áremelkedését?

Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.