Nehéz helyzetbe kerülhet néhány brazil kriptováltó

Két nagy brazil kereskedelmi bank, az Itaú és a Banco Bradesco is elutasította azt a megállapodást, amely megakadályozná őket brazil kriptováltó számlák zárolásában.

A Criptonotícias hírportál szerint a Banco Bradesco, Brazília egyik legnagyobb kereskedelmi bankja volt az első, aki megtagadta annak a megállapodásnak a betartását, amely megakadályozta a pénzügyi intézményeket abban, hogy töröljék a helyi kriptopénzváltók bankszámláit.

A brazil Gazdasági Védelmi Tanács (CADE) 2019. decemberi döntése értelmében a helyi kriptopénzváltók nem rendelkezhetnek bank által vezetett számlákkal.

A pénzügyi intézetek azzal érveltek, hogy nincsenek szigorú ügyfél-azonosítási eljárások a váltók körében. Ez azt jelenti, hogy a pénzmosás veszélyének teszik ki a gazdaságot.

Döntésében a CADE az alábbit írta:

A bankok döntése, miszerint zárolják a számlákat és megtagadják a számlanyitást [a kriptopénzváltók számára], észszerű.

A CADE azért kötelezhette a bankokat a helyi kiptopénzváltók számláinak zárolására, mivel semmiféle bizonyíték nincs arra, hogy a lépés ütközne a monopóliumellenes szabályokkal.

A rendeletre válaszul a Brazil Kriptopénz és Blokklánc Szövetség (ABCB) fellebbezést nyújtott be, amelyben 14 érvvel tiltakoznak a döntés ellen.

Ezek között szerepel a „bizonytalanság”, „mulasztás” és az „ellentmondások”.

A Banco Bradesco megismételte, hogy a kriptopénzek felvetik a pénzmosás kockázatát. Éppen ezért az ABCB minden olyan kérelmét visszautasítja, amely a kriptovaluta-váltókat illető számlanyitási és -vezetési ügyleteket illeti.

A Banco Itaúval, egy másik jelentős brazil bankkal karöltve úgy döntöttek, megtámadják a fellebbezést.

Több brazil kriptováltó már egy éve küzd a kereskedelmi bankokkal, ez a harc pedig nem fog belátható időn belül megszűnni.

A bankok brazil emberekhez való hozzáállása ennek ellenére igencsak kriptobarátnak tűnik: Ceará állam fővárosában, Fortalezában például tömegközlekedési jegyeket is vehetünk BTC-ért.

A brazil jegybank a Nemzetközi Valutaalap (IMF) iránymutatásai szerint jár el, a bitcoinhoz hasonló kriptopénzeket ennek értelmében hivatalosan is pénzügyi eszközként ismerték el.

Olvastad már? A Monero 30%-ot emelkedett a múlt héten, összeszedtük az okokat

Forrás: cryptoglobe.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép estétek! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Az XRP áttörte a 2,20 dollárt az EVM sidechain indulása után – Jöhet az újabb emelkedés?

A Ripple (XRP) újult lendülettel vágott neki a júliusnak, és áttörte a 2,20 dolláros szintet, miután a régóta várt EVM sidechain végre elindult a főhálózaton....

A Solana új TPS-rekordokat döntött – Vajon az XYZVerse előértékesítés lesz a következő gyorsan növekvő projekt?

Vendégbejegyzés Ahogy a Solana új szintekre emeli a tranzakciós sebességet, a figyelem egyre inkább a közelgő lehetőségek felé fordul. Az XYZVerse nevű, hamarosan induló előértékesítés egyre...

Felejtsd el az Ethereumot: Ez a 100-szorozó altcoin tehet vagyonossá ebben a szezonban

Vendégbejegyzés Friss elemzések szerint az altcoin szezon ebben a bikapiaci ciklusban még mindig bekövetkezhet. Bár ez a szakasz – amely során az altcoinok túlteljesítik a Bitcoint...

Kockázatos fogadások: ismerős kereskedő is érintett a nagy likvidálásokban

Egy kereskedő, akit csak „qwatio” néven ismernek az X közösségi oldalon, reflektorfénybe került. Az on-chain elemzésekkel foglalkozó Lookonchain cég figyelt fel rá. A legutóbbi fejlemények szerint...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.