160 millió dollárt loptak el a Wintermute kriptopiaci döntéshozótól

A Wintermute vezérigazgatója kijelentette, hogy „nyitottak” arra, hogy a hacket fehér kalapos hackként kezeljék, és beszélni fognak a támadóval.
Az Egyesült Királyságban működő Wintermute kriptopénz market maker, Evgeny Gaevoy, a cég alapítója és vezérigazgatója szerint a decentralizált pénzügyek (defi) hackelésének legújabb áldozata lett, mintegy 160 millió dollár értékben.


Az Etherscan szerint több mint 70 különböző token került át a „Wintermute exploiterhez”, köztük 61.350.986 dollárnyi USD Coin (USDC), 671 Wrapped Bitcoin (wBTC), ami nagyjából 13.030.061 dollár, és 29.461.533 dollárnyi Tether (USDT). A legnagyobb tokenösszegnek az USDC tűnik.

A vállalat tőzsdén kívüli és központi pénzügyi műveleteit nem érintette, mivel a hacker(ek) a defi műveleteiből vonták le a pénzeszközöket.
Gaevoy kijelentette, hogy az árjegyző fizetőképes, és az ellopott összegnél kétszer több tőkéje maradt, hangsúlyozva, hogy a felhasználók pénzeszközei biztonságban vannak.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Wintermute egy algoritmikus market maker, amely digitális eszközökkel, például kriptovalutákkal dolgozik.
A csoport az Egyesült Királyságban bejegyzett cég, székhelye Cheshire-ben található, és a Financial Conduct Authority szabályozza.
A Companies House szerint Evgeny Gaevoy „több mint 25%-os, de legfeljebb 50%-os” részesedéssel rendelkező igazgató.
A rövid, folyamatos tweet-szálban a holland állampolgár azt sugallta, hogy a hacket fehér kalapos hackként lehetne kezelni.
Az elkövető kapcsolatba léphet a Wintermute-tal, hogy megossza az általa felfedezett sebezhetőségeket, hogy a jövőben elkerüljék az ismételt hackeléseket.
A fehér kalapos hackek gyakoriak a kriptográfiában. A tőzsdék, a market makerek és néha a vállalatok is jutalmat adnak a hackereknek fejpénz vagy munkakörök formájában.
Mivel a Wintermute Exploiter ethercíme nyilvános, a címet a kriptorajongók spammelték, olyan üzenetekkel, mint „plz give. Nagyon szegény vagyok. Még 5 ezer dollár is elképesztő lenne”.


A Cointelegraph megkereste a Wintermute-ot válaszért, és amint lehetséges, frissíteni fogjuk.

Olvastad már? Egyre több cég fektet be blokkláncos startupokba

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.