160 millió dollárt loptak el a Wintermute kriptopiaci döntéshozótól

A Wintermute vezérigazgatója kijelentette, hogy „nyitottak” arra, hogy a hacket fehér kalapos hackként kezeljék, és beszélni fognak a támadóval.
Az Egyesült Királyságban működő Wintermute kriptopénz market maker, Evgeny Gaevoy, a cég alapítója és vezérigazgatója szerint a decentralizált pénzügyek (defi) hackelésének legújabb áldozata lett, mintegy 160 millió dollár értékben.


Az Etherscan szerint több mint 70 különböző token került át a „Wintermute exploiterhez”, köztük 61.350.986 dollárnyi USD Coin (USDC), 671 Wrapped Bitcoin (wBTC), ami nagyjából 13.030.061 dollár, és 29.461.533 dollárnyi Tether (USDT). A legnagyobb tokenösszegnek az USDC tűnik.

A vállalat tőzsdén kívüli és központi pénzügyi műveleteit nem érintette, mivel a hacker(ek) a defi műveleteiből vonták le a pénzeszközöket.
Gaevoy kijelentette, hogy az árjegyző fizetőképes, és az ellopott összegnél kétszer több tőkéje maradt, hangsúlyozva, hogy a felhasználók pénzeszközei biztonságban vannak.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Wintermute egy algoritmikus market maker, amely digitális eszközökkel, például kriptovalutákkal dolgozik.
A csoport az Egyesült Királyságban bejegyzett cég, székhelye Cheshire-ben található, és a Financial Conduct Authority szabályozza.
A Companies House szerint Evgeny Gaevoy „több mint 25%-os, de legfeljebb 50%-os” részesedéssel rendelkező igazgató.
A rövid, folyamatos tweet-szálban a holland állampolgár azt sugallta, hogy a hacket fehér kalapos hackként lehetne kezelni.
Az elkövető kapcsolatba léphet a Wintermute-tal, hogy megossza az általa felfedezett sebezhetőségeket, hogy a jövőben elkerüljék az ismételt hackeléseket.
A fehér kalapos hackek gyakoriak a kriptográfiában. A tőzsdék, a market makerek és néha a vállalatok is jutalmat adnak a hackereknek fejpénz vagy munkakörök formájában.
Mivel a Wintermute Exploiter ethercíme nyilvános, a címet a kriptorajongók spammelték, olyan üzenetekkel, mint „plz give. Nagyon szegény vagyok. Még 5 ezer dollár is elképesztő lenne”.


A Cointelegraph megkereste a Wintermute-ot válaszért, és amint lehetséges, frissíteni fogjuk.

Olvastad már? Egyre több cég fektet be blokkláncos startupokba

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.


Legfrissebb bejegyzéseink

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.