12 milliót buktak belga befektetők kriptós csalásokon a tavalyi év során

A belga pénzügyi felügyelet információi alapján az országban az elszaporodó kriptós csalások miatt a helyi befektetők mintegy 12 millió dollárnyi pénzt buktak el.
Az október 5-én kiadott jelentésükben a Pénzügyi Szolgáltatói és Piaci Hatóság (FSMA) elmondta, a becslések alapján 10 millió eurót, azaz nagyjából 11,8 millió dollárnyi pénz loptak el a csalók 2019 májusa és idén szeptember között.

A hatóság közlése kitér arra is, hogy ezek döntő többsége hamis hirdetések segítségével történt, amely során az egyes platformok celebeket személyesítettek meg, így a közösségi médiában történő megosztások egyenesen a csalókhoz irányították a felhasználókat.

„Sok esetben kifejezetten agresszíven próbálják meggyőzni az embereket, hogy még nagyobb összegeket fektessenek be. Emellett sokszor arra is rábeszélik őket, hogy távoli hozzáférést biztosítsanak a számítógépeikhez, hogy a fizetési megoldásokban technikai segítséget nyújtsanak.”

A csalók módszerei közé tartozik az is, hogy megszerzik az egyes áldozatok kapcsolati információit, és az azokon lévőknek is felajánlják a szolgáltatásaikat. Sokszor pedig elképesztően magas hozamokat ígérnek, vagy egyenesen garantálják a nyereséget.
Az FSMA adataiból pedig az látszik, hogy az efféle tevékenységet folytatók egyre többen vannak. Bináris opciós kereskedés, forex, és egyéb pénzügyi megoldások terén is feltűnnek a csalók, ez alapján pedig egyértelműen kimutatható a növekedés a kriptós csalások számában Belgiumban.

2019-ben 3,2 millió dollárnyi csalásról érkezett jelentés a hatóságnak. 2018 során pedig az adatok alapján 2,5 milliós veszteséget szenvedtek el a megtévesztett áldozatok.
Az ország hatóságai emiatt jobban elkezdtek odafigyelni a megelőzésre is. Idén februárban például több, mint 140 kriptós oldalt tettek elérhetetlenné, csalás gyanúja miatt.
Ami viszont még fontos adalék, a becslések szerint valójában közel 150 millió dollárnyi pénzt buknak el az áldozatok éves szinten, viszont az esetek nagy többségét be sem jelentik.

Olvastad már? Lehet, hogy a defi egy buborék, de erősebbek leszünk tőle

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Jön a digitális svéd korona, csak nem az államtól, hanem az AllUnity stablecoinjaként

Egy átlagos stockholmi kávézóban 2026-ban már csúnyán néznek rád, ha papírpénzt veszel elő, és a svéd jegybank már nagyon régóta kísérletezik a saját digitális pénzével,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.