10 millió dolláros tőkebevonás a Terawulf bányászcégnél

Az USA-ban működő bányász vállalat a hét elején jelentette be, hogy 10 millió dollár befektetői pénzhez jutott.

Valamint a Bitmain részéről újabb 8200 ASIC bányászkészüléket üzemelnek be, hogy teljes mértékben ki tudják használni a rendelkezésükre álló 160 megawattos kapacitást.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A bányászcég a friss tőkét főleg adósságrendezésre kívánja fordítani, a működési költségeket a saját bányászati üzletág bevételeiből finanszírozzák.

A bányászvállalatok közül sokan szembesültek kisebb-nagyobb pénzügyi nehézséggel a medvepiac miatt.

A csökkenő BTC-árfolyam világszerte érezteti a hatását a bányászokra, és nem kivétel ez alól a Nasdaq-on kereskedett Terawulf sem.

A cég a napokban hozta nyilvánosságra, hogy 10 millió dolláros tőkebevonást hajtottak végre, és a Bitmainnal is újratárgyalták a szerződésüket.

A sajtóhoz eljuttatott közleményükben azt is megosztották, hogy mire tervezik felhasználni a friss tőkét.

„A terveink szerint a korábbi befektetőnk, a Yorkville felé fennálló adósságunkat rendeznénk, ez lenne az elsődleges cél, ezután általános vállalati költségek esetén is felhasználható lenne. Emellett 8200 új ASIC gépet is leszállít számunkra a Bitmain, így a saját bányászati műveletünk már 44450 darab készüléket fog jelenteni a jövő év első negyedévére. Összehasonításként elmondható, hogy ezzel 5 EH/s teljesítményre növekedik a cég kapacitása, szemben a jelenlegi 4,3 EH/s mértékkel, amelyet 36250 géppel tartunk fenn.”

Az előző hat hónap során a Terawulf részvényei 56%-ot estek, éves időtávon nézve pedig 94% a csökkenés.

Az elmúlt 5 nap során viszont nagyot raliztak a papírok, közel 15%-os erősödést lehet tapasztalni.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Karácsonyi kuponkód 15% kedvezmény: KaracsonyKw

A Terawulf papírja sem lógnak ki a több, tőzsdén kereskedett bányászvállalat részvényeinek a sorából, amelyek mind jelentős lecsúszást szenvedtek el.

Nazar Khan, a Terawulf vezetője úgy nyilatkozott, hogy az üzleti környezet most kétségkívül kihívásokkal teli, de az ő bányászvállalatuk jó helyzetben van.

„Tagadhatatlan, hogy a bányászat nagy nehézségekkel szembesült az elmúlt évben. Mi viszont az egyik legalacsonyabb költségszinttel dolgozó vállalat vagyunk, és eleve így is építettük fel a stratégiánkat. Így növelni tudjuk a vállalat teljesítményét, ezzel együtt megtartva az alacsony termelési költségeket, és bebiztosítva a nyereségességet.”


Olvastad már? A Pancake (CAKE) token kereskedők, ezt a jelzést várták

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.