1 milliárdnyi Tether várakozik a Binance tőzsdén, és ez jó hír a kriptónak

Az elmúlt pár hónap során az USDT stablecoin kifejezetten fonos részévé vált a kriptoszférának. A kapitalizációja ugrásszerűen megnőtt, ahogy egyre jobban terjed, és mostanra az Ethereum hálózati forgalmának nagyobb részét teszi ki.

A növekedésnek köszönhetően, ahogy látható az USDT térnyerése, a jelek alapján egyértelműen mutatja a befektető számára a potenciális piaci trendeket.
Egy ilyen jelzés mostanában is feltűnt, a Binance kriptotőzsdén minden eddiginél nagyobb mennyiségben tartják a stablecoint.

Bitcoin vásárlás, eladás gyorsan, kényelmesen, egyszerűen, biztonságosan. Válts kriptovalutát, mint például az Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Kattints a részletekért!

1 milliárd vár a partvonalon, hogy beszálljon a játékba

A kriptós befektetési alap, a The Spartan Group kutatási vezetője, Jason Choi által közölt adatok alapján láthatjuk, hogy tekintélyes, egy milliárd dollárnak megfelelő mennyiségű pénz várakozik, egyedül a Binance tőzsdén.
Ebbe pedig nincsen beleszámolva a több, a tőzsde által szintén támogatott stablecoin, mint amilyenek a Binance USD, a Paxos, és a hasonlók.
A február közepi állapothoz képest – amikor a bitcoin árfolyama 10500 volt, az USDT készlete pedig 100 millió – jelenleg tízszer annyi pénzt tartanak dollárban.
A növekedés nagyobb része a „fekete csütörtök” nevet kapó nap után következett be, mikor a bitcoin és a többi kriptó ára jelentőset zuhant.

Miért jó hír ez a kriptónak?

Ez a mérőszám ugyan viszonylag kevésbé elterjedtnek számít, mégis egy fontos dolgot megmutat nekünk: a kriptopénzek iránti igény egyre jobban növekszik.
Mivel pedig a befizetésekben nem látunk különösen kiugró tüskét, ez arra utal, hogy a nagy egyszeri befizetések helyett inkább lassan, de folyamatosan növekszik a betétállomány, mégpedig az egyéni befektetőknek köszönhetően.
Ennek pedig az az oka, hogy várják a kedvező vételi időpontot, mikor is átválthatják a dollárjaikat bitcoinra vagy más kriptóra.
Fontos tisztában lenni azzal is, hogy nem csak a Tether nőtt ekkorát, az elmúlt hetekben az összes stablecoin komoly mértékű tőkét vont be.
Nic Carter, a CoinMetrics-től rámutat arra is, hogy ezek az eszközök tulajdonképpen épp egy raliban vannak.

„2020 márciusában a stablecoinok összességében két milliárd dollárral növelték a kapitalizációjukat. Ebből 500 millió dollár az, amelyet nem a Tether, hanem a többiek húztak be.”

Ezzel a növekedéssel pedig a stablecoinok elérték a 8 milliárd dolláros összértéket, amely a teljes kriptopiac nagyjából 4,2%-a. Előbb-utóbb pedig eljön az idő, amikor a tulajdonosaik el fogják költeni ezt a pénzt bitcoinra, gyors, és komoly emelkedést okozva ezzel.
A Three Arrow Capital vezetője, Su Zhu azzal hasonlította össze ezt a helyzetet, mint amikor 2019 elején szintén nagyjából kétmilliárdnyi stablecoin tűnt fel a piacon.

„Nagyjából 2 milliárd dollár készpénz fekszik a kriptós befektetési alapoknál. Még két milliárd van stablecoinokban, és végül még kétmilliárd a tőzsdéken. Új pénz kell a rendszerbe, hogy elérjük a 10000 dollárt.”

Olvastad már? Michael Novogratz szerint „makró fegyver” lehet a bitcoinból

Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.