Wyoming: Teljes tulajdon jogot nyújt a bitcointulajdonosoknak.

A kriptopénzek támogatói ünnepelhetnek, miután az Egyesült Államokbeli Wyoming állam bevezetett egy törvényt. Teljes tulajdoni jogot ad a kriptopénzek tulajdonosainak.

Olvastad már? JPMorgan Chase saját coint indítana a piacon

Átment Wyomingban a kriptotulajdon törvényjavaslat

Az SF0125-ös számú törvényjavaslat sikeresen átesett a második és harmadik Szenátusi meghallgatáson február 13-án és 14-én. Most Mark Gordon kormányzó elé kerül a javaslat, aláírásával már jövő héten életbe léphet az új törvény.

Az új törvény szerint teljes jogi védelemmel birtokolhatnak kriptopénzeket a Wyoming-i lakosok ahelyett, hogy ezt a védelmet egy harmadik fél biztosítaná.
Wyoming az első amerikai állam, mely törvényben támogatja azt, hogy lakosai bizalmasan birtokoljanak kriptopénzeket.
Caitlin Long, Wall Street-i veterán és a Wyoming Blockchain Coalition tagja szerint, láncreakciót robbanthat ki ez az esemény a fogyasztók és vállalkozások körében.

„Ez a törvény azt fogja eredményezni, hogy a blokklánc cégek valószínűleg a Wyoming-i törvényt fogják alapul venni a szerződésékben lakóhelytől függetlenül.” -foglalta össze a Twitteren

Az áramlattal szemben

Az USÁ-ban az egyes államok törvényhozói rendelkeznek a tulajdoni jogok felől, ezért különböző államokban teljesen eltérő törvények uralkodhatnak.
Az eltérő szabályozások és az értékpapírtörvények megsértésére szigorúan lecsapó nemzeti törvényhozók miatt sok kriptovállalat számára kérdéses volt, hogy megéri-e belépni az USA piacára.

Long New Yorkhoz hasonlította Wyomingot a piac résztvevői számára.

„Wyoming sokkal jobban megvédi az intézményi és hagyományos befektetők tulajdonjogát, mint New York. Ez különösen fontos az intézményi befektetők számára, akik csak közvetett módon rendelkeznek befektetésükről.”

-folytatta a Twitteren

 „Remélem élvezni fogják, ahogy a jövőben a tőke átvándorol New Yorkból Wyomingba. Akkor fog ez igazán beindulni, amikor az értékpapírokat is blokkláncon fogják kibocsájtani.”

Ez a folyamat már januárban elkezdődött, a törvény beiktatása előtte, amikor a Cardano bejelentette, hogy Wyoming államba költözik.
Decemberben is megszületett egy blokklánc-bank törvény, mellyel szemben jelentős ellenállás volt.
Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép estét!

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.