Vitalik Buterin a Fed pénznyomtatásához hasonlította a defitokenek gazdaságát

Az Ethereum társalapítója célkeresztbe vette a hatalmas kamatokaz ígérő tokeneket, felelőtlen pénzügypolitikához hasonlította gazdaságukat.

Vitalik Buterin, az Ethereum társalapítója ismét a Twitteren figyelmeztet a decentralizált pénzügyi (defi) szektor ellen, szerinte a különböző tokenek hátterében olyan felelőtlen gazdálkodás áll, mint a Fed pénznyomtatása mögött.

A kamatfarmolás a likviditás fokozásával ígér kamatokat egyes tokenek számára, és ez áll a mostani defibumm mögött.
Azonban Buterin kiemelte, hogy a különböző governance tokenek agresszív inflációja lefelé tolja azon coinok árfolyamát, melyeket „folyamatosan nyomtatnak azért, hogy kifizessék a likviditásszolgáltatókat.”

„Komolyan mondom, azoknak a coinoknak a mennyiségét, amelyek nyomtatásra kerülnek a likviditásszolgáltatók kifizetésére ezeknél az éves 50-100%-os kamatozású tokeneknél, még a központi bankok is megirigyelhetik.”
Buterin nem egyedüliként bírálja a defiszektor pénzügypolitikáját, a „Larrypc” nevű Twitter felhasználó szerint a kamatfarmolás „egy hatalmas Ponzi-csalás.”


Nem mindenki ennyire szkeptikus, David Lach befektető azt válaszolta:

„Ha ezeket a coinokat új kriptopénzként nyomtatnák (mint a bitcoint, ethereumot), akkor valóban őrültség lenne. De ezek egyfajta részvények ezen új kriptoprojektek számára, amely forgalmat hoz, így nem annyira őrültség. a kriptoszektorban mindig is lesznek új startupok, melyekben lehetőségek rejlenek.”

Azonban Buterin erre azt felelte, hogy „ez nem járható út” a projektek számára, szerinte hosszú távon azok az alkalmazások tudják fenntartani magukat, amelyek működési költségekkel üzemelnek.

„Eddig csupán azt a stratégiát láttam, hogy valamilyen furcsa pénzügyi támadással próbálnak likviditást lopni a Uniswaptől. Én nem rajongok ezért a stratégiáért.”

Buterin a SushiSwap kamatfarmolási platform és decentralizált tőzsde hirtelen jött felrobbanása miatt kommentálta a defipiacokat. A SushiSwap agresszív stratégiával próbálja előnybe helyezni a korai felhasználókat, az alap 100 Sushi/blokknál tízszer magasabb kamatokat ígér a korai likviditásszolgáltatóknak.

A kamatfarmolási láz ismét beindította az Ethereum skálázása miatti aggodalmakat, a komplex okosszerződések, melyek több defiprojekt alapját is adják, hatalmas költségeket eredményeztek még az alapvető utalások esetén is.
A Uniswap egy decentralizált tőzsde, melyen ERC-20-tokenekkel lehet kereskedni. A tőzsde miatt csupán az elmúlt egy hónap során több mint 7 millió dollárnyi tranzakciós díj keletkezett.

Olvastad már? 3 veterán igazgató is otthagyta a CoinMarketCap-ot

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Az XRP jövője: elérheti-e júliusban a 6,50 dollárt?

Az XRP árfolyama ma ismét eladói nyomás alá került. Ezt részben a Ripple tervezett zárolás-feloldása váltotta ki. Július 1-jén a Whale Alert blokkláncfigyelő szolgáltatás bejelentette,...

Standard Chartered: A Bitcoin 200.000 dollárig emelkedhet 2025 végéig

A Standard Chartered, a világ egyik legelismertebb bankóriása, merész új előrejelzéssel állt elő a Bitcoin árfolyamát illetően: a bank szerint a Bitcoin 2025 harmadik negyedévének...

A Bitcoin mindig erős júliusban – de 2025 más lehet

Ennek ellenére, annak dacára, hogy csupán 5,5%-kal áll az eddigi történelmi csúcs alatt, a BTC nem tudott újabb áttörést elérni. Már több mint 40 nap...

Bíróság elé kerül a Tether: A Celsius szerint 4 milliárd dollárt veszítettek

A Celsius Network megkapta az engedélyt, hogy bíróság elé állítsa a Tethert az egyik legnagyobb vitában, amely az utóbbi idők kriptotörténelmét fémjelzi – egy 4...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.