Vitákat kavart Charlie Lee Twitter-üzenete

Charlie Lee, a Litecoin alapítója heves vitát kavart a közösségben azzal a tweetjével, hogy „néhány önmagát bitcoin-maximalistának tartó, valójában bitcoin-extrémista”

Olvastad már? Tovább folytatódik idén is a medve piac?

„Néhány önmagát bitcoin-maximalistának tartó egyén valójában bitcoin-extrémista. Úgy gondolják, hogy minden egyéb kriptopénz átverés és nem ér semmit. A maximalisták úgy gondolkoznak, hogy a bitcoin marad a domináns kriptopénz, de megférnek mellette altcoinok is, amelyek nem kizárt, hogy nagyon jól teljesíthetnek majd a piacon.

Lee a Twitteren indított egy felmérést, amelyre több mint 28.400 szavazat érkezett. Arra kérte az embereket, hogy sorolják be magukat a „bitcoin extrémisták”, „bitcoin maximalisták”, „altcoin maximalisták” vagy a témával nem foglalkozó emberek csoportjába.

A válaszadók 9%-a extrémistaként, 48%-a bitcoin-maximalistaként 33%-a altcoin-maximalistaként és 11%-a ún. „nocoiner”-ként jellemezte magát.
Lee kijelentésére sok válasz érkezett. Sokan hasonlóan, sokan pedig pont ellentétesen gondolkodnak. Jameson Lopp, a kriptovilág egy jelentős figurája egyet ért Lee-vel, de hozzátette, hogy „inkább bitcoin-szuprematistáknak kellene nevezni őket, mivel az extrémistának negatív hangzása van”. Hozzátette, hogy ő magát „elkülönített megfigyelőnek” tartja.
Ragnar Lifthrasir, a Nemzeköti Blokklánc-ingatlantársaság (International Blockchain Real Estate Association; IBREA) alapítója úgy véli, hogy Lee „rosszul gondolkodik”, és csak azért használja az extrémista kifejezést, hogy sározza azokat, „akinek a véleménye nem egyezik a sajátjával”
 
Lee kijelentéseire számos olyan vélemény is érkezett, miszerint a „bitcoin-maximalizmus” kifejezés nem több, mint egy marketingfogás, melyet arra használnak az altcoinok alapítói, hogy a Bitcoin húzónevével vegyék fel a versenyt. Néhány komment szerint a szabad piac majd eldönti, hogy mely kriptopénzek fognak elbukni vagy megmaradni.
 
Nemrég mi is beszámoltunk róla, hogy a Stellar-társalapító Jed McCaleb megjegyezte, miszerint a „kriptoprojektek 90%-a teljesen értelmetlen”, de már alig várja, hogy ez 2019-ben megváltozzon.
Forrás: cointelegraph.com

 Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép estéd!

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.