Vitákat kavart Charlie Lee Twitter-üzenete

Charlie Lee, a Litecoin alapítója heves vitát kavart a közösségben azzal a tweetjével, hogy „néhány önmagát bitcoin-maximalistának tartó, valójában bitcoin-extrémista”

Olvastad már? Tovább folytatódik idén is a medve piac?

„Néhány önmagát bitcoin-maximalistának tartó egyén valójában bitcoin-extrémista. Úgy gondolják, hogy minden egyéb kriptopénz átverés és nem ér semmit. A maximalisták úgy gondolkoznak, hogy a bitcoin marad a domináns kriptopénz, de megférnek mellette altcoinok is, amelyek nem kizárt, hogy nagyon jól teljesíthetnek majd a piacon.

Lee a Twitteren indított egy felmérést, amelyre több mint 28.400 szavazat érkezett. Arra kérte az embereket, hogy sorolják be magukat a „bitcoin extrémisták”, „bitcoin maximalisták”, „altcoin maximalisták” vagy a témával nem foglalkozó emberek csoportjába.

A válaszadók 9%-a extrémistaként, 48%-a bitcoin-maximalistaként 33%-a altcoin-maximalistaként és 11%-a ún. „nocoiner”-ként jellemezte magát.
Lee kijelentésére sok válasz érkezett. Sokan hasonlóan, sokan pedig pont ellentétesen gondolkodnak. Jameson Lopp, a kriptovilág egy jelentős figurája egyet ért Lee-vel, de hozzátette, hogy „inkább bitcoin-szuprematistáknak kellene nevezni őket, mivel az extrémistának negatív hangzása van”. Hozzátette, hogy ő magát „elkülönített megfigyelőnek” tartja.
Ragnar Lifthrasir, a Nemzeköti Blokklánc-ingatlantársaság (International Blockchain Real Estate Association; IBREA) alapítója úgy véli, hogy Lee „rosszul gondolkodik”, és csak azért használja az extrémista kifejezést, hogy sározza azokat, „akinek a véleménye nem egyezik a sajátjával”
 
Lee kijelentéseire számos olyan vélemény is érkezett, miszerint a „bitcoin-maximalizmus” kifejezés nem több, mint egy marketingfogás, melyet arra használnak az altcoinok alapítói, hogy a Bitcoin húzónevével vegyék fel a versenyt. Néhány komment szerint a szabad piac majd eldönti, hogy mely kriptopénzek fognak elbukni vagy megmaradni.
 
Nemrég mi is beszámoltunk róla, hogy a Stellar-társalapító Jed McCaleb megjegyezte, miszerint a „kriptoprojektek 90%-a teljesen értelmetlen”, de már alig várja, hogy ez 2019-ben megváltozzon.
Forrás: cointelegraph.com

 Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép estéd!

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.