„Vége a boomereknek” – egy új makroelemzés szerint

Raoul Pal keményem megtámadta a világ gyengélkedő gazdasági rendszerét, szerinte a bitcoin és az arany a jövő.
A bitcoin értéke 1 millió dollárt emelkedhet, de a koronavírus miatt a boomerek (X generáció) nagyon megszívhatják – írja egy frissen megjelent makroelemzésében.
A Global Macro Investor elemzése eredetileg március 30-án jelent meg ügyfeleik számára, a cikkben komor képet festettek le a pénzügyi piacok jövőjéről.

Válts stabilcoinokat a CoinCashnél! Kattints a részletekért!
Pal: a boomerek „minden áremelkedésen eladnak, amint csak lehet”

Raoul Pal, a cikk szerzője szerint a koronavírus csak tovább táplálta a globális piacok gyengeségeit.

„A kár, amit az amerikai nyugdíjrendszernek okoz szinte felbecsülhetetlen. Az X generáció minden emelkedésen el fog adni, hogy megvédjék utolsó megtakarításaikat is.” – foglalta össze a márciusi veszteségekről

„A boomereknek végük. Ezt nyilvánosan kimondtam és erre figyelmeztetek mindenkit” – tette hozzá.
A cikk megjelenése óta egyre érdekesebbé vált, hogy a növekvő munkanélküliség ellenére kezdenek helyreállni a részvényárfolyamok.
A bitcoin támogatói szerint ez jól tükrözi a jelenlegi pénzügyi gazdasági modell igazságtalanságát.
A nagyvállalatok tovább szárnyalnak, mialatt a kis- és középvállalkozások, valamint az alkalmazottak nincstelenné váltak. Max Keiser, az RT házigazdája szerint ez „neo-feudalizmus”

10 billió dollárig emelkedhet a bitcoin összértéke

Pal számára a bitcoin jelentheti a kilépési pontot ebben a gyorsan romló világban.
Az arany értéke megötszöröződhet az elkövetkezendő öt év során, de a bitcoinban sokkal több lehet.

 „A bitcoin egy másik történet.” – írta a cikkben

Szerintem öt év alatt 1 millió dollárig mehet az értéke. 200 milliárd dollárról 10 billióig növekedhet piaci összértéke.
Pal összefoglalása szerint a bitcoin „nem csak egy valuta vagy vagyontárolási eszköz.”

 „Ez egy megbízható, ellenőrizhető, biztonságos pénzügyi és könyvelési rendszer. Ez nem más, mint a vagyonátadási rendszerünk és a pénz jövője.”

Olvastad már? Ármeghatározó erő van a bitcoin hashrátájában

Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.