„Vége a boomereknek” – egy új makroelemzés szerint

Raoul Pal keményem megtámadta a világ gyengélkedő gazdasági rendszerét, szerinte a bitcoin és az arany a jövő.
A bitcoin értéke 1 millió dollárt emelkedhet, de a koronavírus miatt a boomerek (X generáció) nagyon megszívhatják – írja egy frissen megjelent makroelemzésében.
A Global Macro Investor elemzése eredetileg március 30-án jelent meg ügyfeleik számára, a cikkben komor képet festettek le a pénzügyi piacok jövőjéről.

Válts stabilcoinokat a CoinCashnél! Kattints a részletekért!
Pal: a boomerek „minden áremelkedésen eladnak, amint csak lehet”

Raoul Pal, a cikk szerzője szerint a koronavírus csak tovább táplálta a globális piacok gyengeségeit.

„A kár, amit az amerikai nyugdíjrendszernek okoz szinte felbecsülhetetlen. Az X generáció minden emelkedésen el fog adni, hogy megvédjék utolsó megtakarításaikat is.” – foglalta össze a márciusi veszteségekről

„A boomereknek végük. Ezt nyilvánosan kimondtam és erre figyelmeztetek mindenkit” – tette hozzá.
A cikk megjelenése óta egyre érdekesebbé vált, hogy a növekvő munkanélküliség ellenére kezdenek helyreállni a részvényárfolyamok.
A bitcoin támogatói szerint ez jól tükrözi a jelenlegi pénzügyi gazdasági modell igazságtalanságát.
A nagyvállalatok tovább szárnyalnak, mialatt a kis- és középvállalkozások, valamint az alkalmazottak nincstelenné váltak. Max Keiser, az RT házigazdája szerint ez „neo-feudalizmus”

10 billió dollárig emelkedhet a bitcoin összértéke

Pal számára a bitcoin jelentheti a kilépési pontot ebben a gyorsan romló világban.
Az arany értéke megötszöröződhet az elkövetkezendő öt év során, de a bitcoinban sokkal több lehet.

 „A bitcoin egy másik történet.” – írta a cikkben

Szerintem öt év alatt 1 millió dollárig mehet az értéke. 200 milliárd dollárról 10 billióig növekedhet piaci összértéke.
Pal összefoglalása szerint a bitcoin „nem csak egy valuta vagy vagyontárolási eszköz.”

 „Ez egy megbízható, ellenőrizhető, biztonságos pénzügyi és könyvelési rendszer. Ez nem más, mint a vagyonátadási rendszerünk és a pénz jövője.”

Olvastad már? Ármeghatározó erő van a bitcoin hashrátájában

Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.