Újra hirdethetik magukat a Google-ön keresztül a szabályozott kriptotőzsdék

Az új irányelv lehetővé teszi, hogy azok a vállalatok, amelyek megfelelnek a szigorú szabályozási előírásoknak, kriptohirdetéseket adhassanak fel.
Meglepő lépést tett szerdán a Google – feloldotta ugyanis a kriptovaluta-tőzsdék szolgáltatásai használatának hirdetéseit tiltó, közel hároméves irányelvét.

„Augusztus 3-tól kezdve az Egyesült Államok lakosait megcélzó kriptopénzváltókat és -pénztárcákat kínáló hirdetők hirdethetik ezeket a termékeket és szolgáltatásokat, ha megfelelnek az alábbi követelményeknek és a Google által hitelesítettek”olvasható a vállalat támogatási oldalán található irányelvfrissítésben.

A követelmények között szerepel, hogy a tőzsdéknek teljesíteniük kell a „FinCEN által pénzszolgáltató vállalkozásként és legalább egy államban pénzátadóként” vagy „szövetségi vagy állami banki jogalanyként” való regisztrálását, ami potenciálisan megnyitja az ajtót az olyan szolgáltatások hirdetései előtt, mint az Anchorage és a Paxos.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az új irányelv azonban nem nyitja meg az ajtót a kriptointézmények túlnyomó többsége előtt, mivel „az ICO-k, a defi-kereskedési protokollok, a kriptovaluták vagy kapcsolódó termékek vásárlását, értékesítését vagy kereskedelmét más módon népszerűsítő hirdetések” továbbra is tiltottak.
A hír- és grafikonaggregátorok, valamint a „jelzések” és elemzőszolgáltatások szintén a hirdetési feketelistán maradnak.
A Google kriptohirdetésekkel kapcsolatos irányelvei gyakran ellentmondásosak voltak, és egyes pontokon a szakértők „tisztességtelennek” is minősítették őket.
A keresőóriás 2018 folyamán megingott a tőzsdei hirdetések betiltásával kapcsolatban, egy ponton az „Ethereum” szó feketelistán szerepelt a hirdetésekben, és a szigorú irányelvek ellenére időnként még mindig átengedte a csaló projekteket.
Az új hirdetési politika azt jelenti, hogy az Egyesült Államokban élő kriptorajongókat hamarosan hirdetésekkel bombázhatják.

A Binance.US és az FTX jelenleg az államokbeli piaci részesedésért harcol, különösen az FTX hajlandó költeni a nem hagyományos hirdetési megjelenésekre.
Az év elején jelentették be, hogy az FTX megvásárolta a National Basketball Association Miami Heat otthonának 2040-ig szóló névhasználati jogait, amely így hamarosan FTX Arena lesz.

Olvastad már? Újra 38.000 dollár fölött a bitcoin, de egy halálkereszt még közbeszólhat…

Forrás: Cointelegraph

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.