Újabb kihívás előtt állnak a kriptopiacok

A központi bankok tartanak attól, hogy a stabilkoinok széles körű elterjedése miatt veszélybe kerülhet a globális pénzügyi rendszer.
Egyre szigorúbb intézkedésekkel próbálják szabályozni vagy egyenesen betiltani őket, így a kriptopiacok az eddigi legnagyobb kihívásukkal szembesülhetnek.

Bitcoin vásárlás, eladás gyorsan, kényelmesen, egyszerűen, biztonságosan. Válts kriptovalutát, mint például az Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Kattints a részletekért!

A Pénzügyi Stabilitási Tanács (FSB) brutális javaslatokkal lépne fel a digitális eszközökkel szemben

Az FSB egy frissen kiadott dokumentumban leírta a stabilkoinok körüli aggodalmait a globális pénzügyi piacra tekintve. Mivel a stabilkoinok „javítják a pénzügyi szolgáltatások hatékonyságát” így veszélybe sodorhatják a status quo-t.
A széles körű elterjedés szerintük egy irányítás nélküli független pénzügyi rendszer születéséhez vezetne. Még akár a fiatpénzeket is leválthatja és „súlyosbítaná a bankok kiürülését.”
Egyes országok, mint Kína és Franciaország már régóta beszélnek a stabilkoinok lehetséges kockázatiról a pénzügyi stabilitásra nézve. A francia AMF a múlt héten azt javasolta az EU-nak, hogy egyedi szabályozásokat vezessen be a stabilkoinokra, melyek „veszélyt jelenthetnek” az unióra nézve.
Az FSH olyan javaslatokat közölt, melyek felérnek egy betiltással. Köztük olyanokkal, minthogy a helyi központi bankoknak kell felügyelnie, szabályoznia és irányítani a stabilkoinokat.
Emellett azt javasolják, hogy egy olyan kormányzási keretrendszert kell megalkotni, amellyel beazonosíthatók a tranzakciók és így minden stabilkoin átláthatóvá válik.
A javaslatok között az is szerepel, hogy a helyi hatóságok akár szükség szerint be is tilthatják a stabilkoinokat, köztük azokat, melyek olyan decentralizált hálózatokon futnak, mint az Ethereum.

Hatalmas csapás érheti a kriptopiacokat, ha betiltják a stabilkoinokat

A stabilkoinok betiltásába szörnyű még csak belegondolni is. Lényegében teljesen megszüntetné a teljes DeFi-mozgalmat és az olyan projekteket, mint a MakerDAO és a Compound. Még rosszabb, hogy az egész piac fizetésképtelenné válhat.
Az olyan stabilkoinok mint a tether és a trueUSD értékét az amerikai dollár biztosítja. Sok felhasználó számára a stabilkoinok a kriptokereskedés elengedhetetlen eszközei.
Erre a Binance a legjobb példa. Jelenleg ez az első számú tőzsde kereskedelmi forgalom alapján. Azonban a Binance csak olyan stabilkoinokat használ, mint a tether, a binance USD és a paxos dollár. Jelenleg több mint 1 milliárd dollárnyi tether csücsül a tőzsde oldalán.
Ez jó jel a kriptopiacok számára, ugyanis azt sugallja, hogy a kereskedők stabilkoinokat küldenek a tőzsdékre, hogy kriptopénzt vásároljanak. Úgy tűnik, hogy sok befektető vár a következő jó lehetőségre, hogy bitcoinra váltsa vagyonát, amely jelentős áremelkedéshez vezethet. Azonban mindez meghiúsulhat, ha az FSB javaslatai elterjednek.
Nem biztos, hogy a javaslatok valóban betiltást eredményeznek majd. Azonban arra kényszeríthetik a tőzsdéket és egyéb szolgáltatókat, hogy a bankokhoz hasonló szabályozásokat kövessenek. Ez nagyon sok projektet és céget akár csődbe is vihet.
Egy teljes betiltás, amivel az olyan óriások mint a tether elhagynák a piacokat a kereskedők teljes kivándorlásához vezetnének és olyan likviditási krízist okoznának, amivel még sosem szembesültek a kriptopiacok.

Olvastad már? A híres közgazdász, aki 30 évvel ezelőtt megjósolta a Bitcoint

Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.