Újabb hatalmas intézményi BTC-vásárlás

A CoinShares adatai szerint a heti piaci tőke-beáramlás 193 millió dollár, és ennek több mint a fele csak a bitcoinba megy.
A Solana is nagy figyelmet kapott, és ezzel rekordot döntött.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A CoinShares beszámolójából kiderült, hogy a kriptovalutákba történő intézményi befektetések az elmúlt három hónap legmagasabb szintjén állnak, ami meredek emelkedés az előző héthez képest, amikor 47 millió dollárnyi kivonás történt.
A Digital Asset Fund Flows Weekly Report kimutatta, hogy a digitális eszközökre vonatkozó befektetési termékekbe a múlt héten összesen 193 millió dollárnyi beáramlás érkezett, amire 2021 december eleje óta nem volt példa.
Legutóbb a december 3-án zárult héten volt a mostani érték közelében a befektetési szint, amikor 184 millió dollár értékű beáramlást regisztráltak.
A vásárlások során a befektetők nagy hangsúlyt fektettek a bitcoinra, a tőke valamivel több mint 50%-a a BTC-alapú termékekbe áramlott, összesen 98 millió dollárnyi.
A második helyen a Solana végzett, amely 87 millió dolláros beáramlást látott a héten, ami a CoinShares szerint a „legnagyobb beáramlással jellemezhető heti rekordja”.
A SOL alapok most az intézményi cégeknél kezelt vagyon 36%-át képviselik, ez a legnagyobb altcoin az ETH után.
Az ETH alapok a múlt héten összesen csak 10,2 millió dollárnyi vásárlást tapasztaltak.

Európaiak voltak a jelentős befektetők, a cégeket látszólag megerősítette az a hír, hogy a proof-of-work (PoW) bányászatot tiltó törvényjavaslat nem ment át.
A beáramlások 76%-a, azaz mintegy 147 millió dollár érkezett a múlt héten a régióból.
A jelentés adatai éles ellentétben állnak az előző heti adatokkal, amikor 49,4 millió dollárt vontak ki a BTC-ből és az ETH-ból a főként észak-amerikai cégek, akik a növekvő kripto-szabályozásokkal kapcsolatos aggodalmakkal küszködtek.
Az intézményi cégek pénzbeáramlása korrelál azzal, hogy a BTC ára a közelmúltban egy ponton 48 500 dollár fölé emelkedett. Ugyanez igaz volt az ETH-ra is, amely 3300 dollár fölé tört.
A múlt héten a Nexo és az Amber Group vezetői a Blockchain Africa 2022 konferencián a kriptovalutákba történő intézményi befektetések „exponenciális” növekedéséről beszéltek, mondván, hogy bár az intézményi beszállás növekedése tapasztalható, még mindig lehetnek belépési korlátok.

Kalin Metodiev, a Nexo társalapítója és ügyvezető partnere szerint a legtöbb cég arra hivatkozhat, hogy a kriptopiac „még mindig túl volatilis”.

Olvastad már? A félelem és kapzsiság index 4 hónap után ismét kapzsiságra váltott

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.