Újabb 1 milliárd dollárral növelné bitcoinkészletét a MicroStrategy

A MicroStrategy üzletiintelligencia-cég újabb milliárd dollárral szeretné bővíteni bitcoinportfólióját – amely jelenleg 3,5 milliárd dollárt ér.
A MicroStrategy üzletiintelligencia-vállalat nemrég fedte fel az árazási részleteket átváltható senior kötvényeivel kapcsolatban.

A becslések szerint az eladásokból származó nettó bevétel – amelyet bitcoinvásárlásra fognak majd fordítani – akár az egymilliárd dollárt is elérheti, ha a befektetők a kínálatban lévő kiegészítő kötvényeket is megvásárolják.
A cég 900 millió dollárnyi kötvényt értékesít egy privát körön belül intézményi befektetői számára.
Ezek a befektetők további 150 millió dollárnyi kötvényt is megvásárolhatnak majd, ha úgy kívánják.
A MicroStrategy becslései szerint a nettó bevételük akár a 879 millió dollárt is elérheti, a kiegészítő kötvények sikeres értékesítése esetén pedig még az egymilliárd dollár sincs kizárva. Ezt a pénzt aztán később bitcoinvásárlásra fogják felhasználni.
Az értékesítés a tervek szerint február 19-én kezdődik majd, és két napig fog tartani. A kötvények 2027 februárjában járnakle, hacsak nem vásárolják vissza azokat hamarabb. 2024. február 20-a után a MicroStrategy készpénzre válthatja majd a kötvényeket.

A MicroStrategy már jelenleg is összesen 71.079 bitcoint birtokol. Az érdekesség, hogy mindez számukra nagyjából 1,145 milliárd dollárjukba került, most viszont már 3,5 milliárd dollárt ér. Ezek a bitcoinvásárlások a cég részvényárfolyamát is 500%-kal növelték.
A vállalat most másodszor bocsát ki kötvényeket bitcoinvásárlási célból. Múlt év decemberében 650 millió dollárnyi kötvényt értékesítettek 397,99 dolláros részvényárfolyamon. Ez a mostani értékesítés jóval magasabb áron, 1.432,46 dolláron fut.
Michael Saylor, a MicroStrategy vezérigazgatója a Twitteren elmondta, hogy „a Bitcoin sosem alszik, haver.”
Szintén megjegyezte, hogy az arany azóta csökken, amióta a MicroStrategy bitcoint vásárol, ez utóbbit pedig „kiváló eszköz”-ként jellemezte.

Olvastad már? Mi az a Monero? (XMR)

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.