Új csúcson a bányászati nehézség

A Bitcoin hálózat bányászati nehézsége az elmúlt hat hónap során 45%-ot növekedett, ahogyan a bányászok közötti verseny fokozódik.
Az emelkedés mértéke töretlen a tavaly júliusi szintekről, amikor is a bányászat kínai tiltása kisebb mértékű csökkenést eredményezett a hashrátában.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A lánc adatainak elemzéséből kiderül, hogy a nehézség most újabb csúcsot állított be 27,97 billió másodpercenként hash értékkel.
Ez azért is különösen nagy jelentőségű, mert alig három hete, január 23-án szintén csúcsmagasságba ért, mikor a hálózati hashráta elérte a 190,71 EH/s teljesítményt. Ezt a csúcsot sikerült most ismét megdönteni.

A nehézség növekedése azt jelenti, hogy a bányászoknak több munkát kell végezniük a sikeres blokktalálathoz, több energia kell az új bitcoinok létrehozásához.
Ennek eredményeképpen a nagy bányászok rákényszerülnek, hogy eladjanak az eszközeikből, hogy fedezni tudják a költségeket. Meg kell említeni viszont, hogy a jelek szerint inkább a saját részvényeiktől válnak meg, csak, hogy a bitcoint megtarthassák.
A Marathon Digital Holdings például 750 millió dollárnyi üzletrészt adott el a közelmúltban.

A nehézség mellett a hasráta is rekordmagasan van

A bányászok által a hálózatra fordított összteljesítmény mértéke is lenyűgöző ütemben növekszik, jelenleg 211,9 EH/s hashráta az abszolút csúcs. Tudni kell persze, hogy különböző mérési módszerek, elemzések különböző számokat mutatnak, így nem lehetünk teljesen pontosak, hogy mennyi is az annyi.
Az YChrats például 248,11 EH/s értéket mutatott a múlt hétvégén.

A bányászatot a két legnagyobb pool uralja, az AntPool és az F2Pool, ők sokszor fej fej mellett haladnak. Az elmúlt négy napban 96 illetve 93 blokkot bányásztak ki, ez derül ki a blockchain.com adataiból.
Függetlenül attól, hogy hogyan és milyen módszerrel mérjük a hashrátát vagy a nehézséget, az erősödés mértéke szemmel látható. A tavaly júliusi mélyponton a hashráta leesett egészen 69 EH/s-ig, a nehézség pedig a 13,6 billiós értékig. Innen következett az emelkedés a mai szintekre.
A hashráta növekedésével a hálózati biztonság is növekszik. Minél többen dolgoznak a hálózaton, annál több energiát igényel a blokkok kibányászása.

A bányászoknak időről-időre felül kell vizsgálni, mennyire tudnak nyereségesen működni, hiszen a többiek részvételétől függ, hogy az egyes bányászlétesítmények fenntarthatók-e egyáltalán.

Olvastad már? A Cardano alapítvány kétszer több pénz fizet a hacereknek

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.