Tunézia központi bankja tagadja az „e-dinár”-ral kapcsolatos híreket

A Tunéziai Központi Bank (BCT) tagadja a híreket, miszerint egy központi bank által kibocsátott digitális valután (CBDC) dolgozna.
A BCT hivatalos közleménye arra a hírekre érkezett válaszként, miszerint Tunézia az első ország, amely blokkláncplatformra állítja nemzeti valutáját, ezzel indítva el az „e-dinárt”.

A központi bank a pénzügyek digitalizálására összpontosít

Közleményében a BCT tagadta a digitális pénzzel kapcsolatos híreket. A bank tisztázta, hogy különböző digitális fizetési alternatívák kipróbálásán dolgoznak, köztük egy CBDC-n is, de egyelőre nem próbálja azt életbe léptetni.
A bank képviselője elmondta:

„A BCT jelenleg a pénzügyek digitalizálásán dolgozik, és nem egy kriptopénzen. Jelenleg az új technológiákban rejlő különböző lehetőségek és az ezekkel kapcsolatos kockázatok felfedezésén ügyködünk, különösen a kiberbiztonság és pénzügyi stabilitás terén.”

A külföldi céggel létrejött üzleti megállapodás híréről annyit mondott a bank, hogy jelenleg nincs semmilyen ilyen jellegű kapcsolata egyetlen külföldi vagy belföldi céggel sem.

Zavarodottság a Forex Club of Tunisia koncepciójával kapcsolatban

Azt azonban beismerték, hogy a Forex Club of Tunisia nevű „a központi banktól független, de ahhoz kapcsolódó” eseményen szó esett a CBDC-kről.
Az esemény résztvevői részt vehettek egy bemutatón, amely szemléltette egy privát startup digitális valutájának elméleti képességeit.
A startupnak „nincs morális vagy szerződéses kapcsolata a központi bankkal.” A jegybank szerint az eseményen bemutatott koncepciót kiragadták a kontextusból, és marketingre használták, a BCT nevével hamisan fémjelezve.
A közleményben a BCT azt is elmondta, hogy egy törvényhozói „homokozót” indítanak a bank és pénzügyi szektor technológiai innovációi számára 2020 elején.

Olvastad már? Hamarosan itt a Bitcoin Cash-hálózat frissítése

Az e-dinárról szóló hírt először az orosz Tass hozta le november 7-én. A cikk szerint a tunéziai dinár a Universa orosz startup blokkláncán került volna digitalizálásra és kiadásra
Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.