Tovább csökkent a bitcoin árfolyama a mai nap folyamán

A Bitcoin-hálózat felhasználóinak száma egyre magasabbra nő, ami az Apple technológiai óriáscég eddigi növekedéséhez hasonlít.
A Bitcoin (BTC) árfolyama a héten tovább folytatta csökkenését, mivel a BTC február 18-án a 40.000 dolláros támaszszinthez kapaszkodott.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A BTC árfolyamáról szóló viták mindig zajosak

Míg sok elemző arra számított, hogy a BTC árfolyama legközelebb 30.000 dollár fölé növekszik, főként a technikai adatok alapján, Jurrien Timmer a Fidelity Investmentstől a lefelé irányuló előítéletet bírálta, „többnyire zajnak” nevezve azt.

Bitcoin vs. Apple részvényárfolyam hasonlóságok

A Global Macro igazgatója csütörtökön késő este egy sor tweetet tett közzé, amelyekben a Bitcoin hálózatának növekedésére összpontosított, amióta decentralizált csereeszközként létrejött.
Ennek során összehasonlította a kriptopénz hálózati hatását az Apple, egy billió dolláros technológiai óriásvállalatéval.
„Az Apple árfolyama 1996 óta 1457-szeresére nőtt, míg az ár/értékesítés aránya 30-szorosára” – írta Timmer, hozzátéve:

„Ha az értékelés növekedése az eladások növekedésének exponensét jelenti (Metcalfe törvénye szerint), akkor az árnak mindkét mérőszám exponenseként kell növekednie”.

Az Apple ára és értékelése 1996 óta. Forrás: Fidelity

Ugyanezeket a mérőszámokat a Bitcoin-hálózatra alkalmazva lenyűgöző növekedést látunk.
A Fidelity például úgy számol, hogy a Bitcoin ára 640.633-szorosára emelkedett a kezdetek óta 2021 végéig. Míg az ár/hálózat aránya, amely az ár/eladási arány feltételezett megfelelője, 52-re jött ki, ami ugyanebben az időszakban közel 867-szeres növekedést jelent.

A Bitcoin mérete és értékelése. Forrás: Fidelity

„Ha alkalmazzuk Metcalfe törvényét, és kiszámítjuk a 867 négyzetét, akkor 751.111-et kapunk” – jegyezte meg Timmer, kiemelve, hogy ez „nagyjából összhangban van a 640.633-szoros realizált árfolyam-gyarapodással”.

A Bitcoin és az Apple hálózatainak emelkedésében mutatkozó szembetűnő hasonlóságok – az ár és az ár/eladás/hálózat arányok alapján – arra késztették Timmert, hogy a Bitcoin-piac hosszú távú növekedését prognosztizálja.

A veterán elemző emellett a mobiltelefon-előfizetések és az internet elterjedésének keresleti görbéit is a bitcoinhoz hasonlította, hogy hasonló következtetéseket vonjon le, és azt sugallja, hogy a BTC ára a jövőben 100.000 dollár fölé fog emelkedni.

Bitcoin kontra mobiltelefon és internet felhasználók keresleti modellje. Forrás: Fidelity

Hosszú távon vizsgálódik mindenki

Timmerhez hasonlóan más elemzők is korrekcióként vetítették előre a folyamatban lévő csökkenést, amely jellemzően egy hosszú távú bikapiacon jelenik meg.
A BTCfuel, egy független piaci elemző például egy 2013-as fraktálra hivatkozva bullish kilátásokat osztott meg.

Figyelemre méltó, hogy a Bitcoin 2022-ben úgy tűnik, hogy ugyanazok alatt a mozgóátlagok alatt ragadt, mint 2013-ban. És mivel a BTC nyolc évvel ezelőtt az említett ellenállási területek fölé tört, a BTCfuel szerint nagyobbnak tűnt annak a valószínűsége, hogy idén megismétlődik ugyanaz az ármozgás.

Bitcoin napi árfolyamgrafikon 2013 vs. 2022. TradingView

„Hamarosan újraindulás jön” – írta az elemző.

Olvastad már? A BetPro és a kriptoökoszisztéma összefonodása

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.