Törökország 6 főt ítélt börtönbüntetésre a Thodex-ügyben

Az eltűnt Thodex-vezérigazgató letartóztatott testvérei állítólag dollármilliókat birtokolnak kriptóban.
A török ​​hatóságok nyomozást folytatnak a Thodex helyi kriptotőzsdével szemben, amely a múlt héten hirtelen leállította tevékenységét.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Csütörtökön a török ​​bíróság hat gyanúsítottat ítélt börtönbüntetésre a jelenleg is folyamatban lévő tárgyaláson, köztük az eltűnt vezérigazgató testvéreit és a vállalat vezető beosztású alkalmazottjait — számolt be a Reuters.
A nyomozás részeként az Interpol vörös jelzést adott ki a Thodex-vezérigazgatója, Faruk Fatih Özer ellen, aki állítólag Albániába repült.

„Amikor elkapnak egy vörös jelzésű személyt, kénytelenek hazatoloncolni, mivel kiadatási megállapodásunk van ezen országok nagy részével. Ha Isten akarja, elkapják és visszaküldik”

— mondta Süleyman Soylu török belügyminiszter.
A helyi hatóságok több mint 83 olyan személyt vettek őrizetbe, akik feltételezhetően érintettek voltak az ügyben. Eközben a pánik egyre növekszik azzal kapcsolatban, hogy a Thodex átverés volt, miután a platform leállította a pénzkiutalást.
Néhány gyanúsított jelezte, hogy Özer testvérei — Güven és Serap Özer — fontos szerepet tölthettek be a Thodex működésében, megjegyezve, hogy mindkettőnek jelentős kriptoállománya volt — írja az Anadolu Agency helyi hírügynökség.
Güven Özer állítólag közel 22 millió török ​​lírát (2,7 millió dollár) tart két nagy helyi kriptotőzsdén, a BtcTurk és a Paribu tőzsdéken. Güven állítólag a Thodex aktív ügyvezetőjeként dolgozott, annak ellenére, hogy nem volt hivatalos szerepe a cégnél.
Serap Özer, az eltűnt vezérigazgató nővére állítólag több mint 120 millió líra (14,6 millió dollár) értékű kriptóval rendelkezett Binance-számláján 2018 és 2021 között, azonban azt állította, hogy a számla nem az övé. Serap állítólag a Thodex pénzügyi tevékenységét felügyelte.

Mint arról korábban beszámoltunk, a felszívódott Thodex-vezérigazgató a jelentések szerint kb. 2 milliárd dollár értékű kriptóval lépett le, de a legfrissebb jelentések szerint Soylu belügyminiszter azt állította, hogy a vállalat portfóliója összesen 108 millió dollár volt.
Mindeközben a török ​​kormány megerősíti álláspontját a kriptopiac terén, az ország központi bankja pénteken hivatalosan betiltja a kriptofizetéseket. Egy másik török ​​kriptotőzsde, a Vebitcoin szintén a múlt héten jelentette be, hogy alkalmazói letartóztatások és csalás vádja miatt beszünteti működését.
(Forrás: Cointelegraph)

Olvastad már? Bitcoin: új ATH-tól a ciklus csúcsáig

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.