Törökország 6 főt ítélt börtönbüntetésre a Thodex-ügyben

Az eltűnt Thodex-vezérigazgató letartóztatott testvérei állítólag dollármilliókat birtokolnak kriptóban.
A török ​​hatóságok nyomozást folytatnak a Thodex helyi kriptotőzsdével szemben, amely a múlt héten hirtelen leállította tevékenységét.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Csütörtökön a török ​​bíróság hat gyanúsítottat ítélt börtönbüntetésre a jelenleg is folyamatban lévő tárgyaláson, köztük az eltűnt vezérigazgató testvéreit és a vállalat vezető beosztású alkalmazottjait — számolt be a Reuters.
A nyomozás részeként az Interpol vörös jelzést adott ki a Thodex-vezérigazgatója, Faruk Fatih Özer ellen, aki állítólag Albániába repült.

„Amikor elkapnak egy vörös jelzésű személyt, kénytelenek hazatoloncolni, mivel kiadatási megállapodásunk van ezen országok nagy részével. Ha Isten akarja, elkapják és visszaküldik”

— mondta Süleyman Soylu török belügyminiszter.
A helyi hatóságok több mint 83 olyan személyt vettek őrizetbe, akik feltételezhetően érintettek voltak az ügyben. Eközben a pánik egyre növekszik azzal kapcsolatban, hogy a Thodex átverés volt, miután a platform leállította a pénzkiutalást.
Néhány gyanúsított jelezte, hogy Özer testvérei — Güven és Serap Özer — fontos szerepet tölthettek be a Thodex működésében, megjegyezve, hogy mindkettőnek jelentős kriptoállománya volt — írja az Anadolu Agency helyi hírügynökség.
Güven Özer állítólag közel 22 millió török ​​lírát (2,7 millió dollár) tart két nagy helyi kriptotőzsdén, a BtcTurk és a Paribu tőzsdéken. Güven állítólag a Thodex aktív ügyvezetőjeként dolgozott, annak ellenére, hogy nem volt hivatalos szerepe a cégnél.
Serap Özer, az eltűnt vezérigazgató nővére állítólag több mint 120 millió líra (14,6 millió dollár) értékű kriptóval rendelkezett Binance-számláján 2018 és 2021 között, azonban azt állította, hogy a számla nem az övé. Serap állítólag a Thodex pénzügyi tevékenységét felügyelte.

Mint arról korábban beszámoltunk, a felszívódott Thodex-vezérigazgató a jelentések szerint kb. 2 milliárd dollár értékű kriptóval lépett le, de a legfrissebb jelentések szerint Soylu belügyminiszter azt állította, hogy a vállalat portfóliója összesen 108 millió dollár volt.
Mindeközben a török ​​kormány megerősíti álláspontját a kriptopiac terén, az ország központi bankja pénteken hivatalosan betiltja a kriptofizetéseket. Egy másik török ​​kriptotőzsde, a Vebitcoin szintén a múlt héten jelentette be, hogy alkalmazói letartóztatások és csalás vádja miatt beszünteti működését.
(Forrás: Cointelegraph)

Olvastad már? Bitcoin: új ATH-tól a ciklus csúcsáig

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.