Több millió dollárra perlik a Gemini kriptopénz tőzsdét

Az IRA Financial Trust szerint a New York-i székhelyű tőzsde a felelős a februári nagyszabású hackelésért. A Gemini tagadja a vádakat.
A nem hagyományos eszközökben – például bitcoinban – nyugdíjszámlákat kezelő alap ma bejelentette, hogy pert indít a Gemini kriptopénzváltó ellen.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az IRA Financialtől 36 millió dollár értékű kriptót loptak el még februárban. A bűnözők a hack során 21 millió dollárnyi bitcoint és 15 millió dollárnyi ethereumot lovasítottak meg a nyugdíjszámlákról.
Az IRA a Gemini platformját használja kriptovaluták tartására, és azt állítja, hogy a New York-i székhelyű tőzsde rendszerei voltak a hibásak, amiért „nem sikerült a számlákat megfelelő időn belül befagyasztani közvetlenül az incidenst követően”.
„Ahogy a panaszban is szerepel, az IRA Financial Trust v. Gemini Trust Company, LLC perben azt állítják, hogy a Gemini kriptopénztőzsdei platformja nem rendelkezett megfelelő biztosítékokkal az ügyfelek kriptovaluta eszközeinek védelmére” – áll a mai közleményben.

Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!

„Az IRA Financial Trust az incidens óta azon dolgozik, hogy megoldást találjon az érintett ügyfelei számára, és ígéretet tett arra, hogy a perből származó bevételt a 2022. február 8-i incidens által érintett IRA Financial-ügyfelek kártalanítására fordítja” – tette hozzá.
A Gemini a Decryptnek eljuttatott nyilatkozatban reagált a vádakra:

„Visszautasítjuk a perben szereplő állításokat. Biztonsági szabványaink az iparágban a legmagasabbak közé tartoznak, és folyamatosan frissítjük őket, hogy ügyfeleink mindig védve legyenek. Ebben az ügyben, amint az IRA Financial értesített minket a biztonsági incidensről, gyorsan cselekedtünk, hogy enyhítsük a számláikról származó pénzeszközök elvesztését.”

A miami székhelyű IRA Financial egyéni nyugdíjszámlákat kezel – adókedvezményes megtakarítási eszközöket az amerikai munkavállalók számára, akik a befizetéseiket a jövedelmükből is automatikusan levonhatják.
A Gemini a milliárdos Cameron és Tyler Winklevoss testvérek által működtetett népszerű tőzsde.
Ők ketten a kriptovilágban a viszonylag korai Bitcoin-befektetésükről lettek híresek, amely milliárdokat hozott nekik.

Olvastad már? Komoly pénzeket moshattak a Binance-en keresztül – egy pozsonyi cég is érintett

Forrás: Decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.