Talán idén indulhat a Bakkt

Az Intercontinental Exchange (ICE) vezérigazgatója úgy gondolja, még 2019-ben elindulhat a digitális eszközökkel foglalkozó Bakkt platform. Jeff Sprecher, az ICE vezérigazgatója egy jövedelmi nyilatkozatban osztotta meg gondolatait.

Olvastad már? Mi a bitcoin?

A nyilatkozat az ICE 2018 utolsó negyedéves pénzügyi eredményeit taglalta.  Sprecher elmondta, hogy a cég összesen több mint 1 milliárd dollárt költött stratégiai innovációkra, ebbe beleértve a Bakktot is.

Az ICE összesen 23 globális tőzsdét üzemeltet, köztük a New York Stock Exchange-et is.
Scott Hill, a cég pénzügyi igazgatója elmondta, hogy előreláthatólag milyen anyagi költségekkel fog járni a Bakkt üzemeltetése.

„Becsléseink alapján a Bakkt üzemeltetése az első negyedévben nagyjából 20-25 millió dollárt fog felemészteni. Az év folyamán több információt tudunk majd megosztani, ahogy haladunk a Bakkt fejlesztésével”

Amikor arról kérdezték, hogy milyen bevételre és megtérülésre számítanak a Bakkttól, Sprecher azt mondta, hogy a kriptoplatform egy „biztos lehetőség” az ICE számára.

„Ez egy igazi biztos lehetőség, és üzletileg más módon működik a platform, mint ahogy azt az ICE-től megszokhattuk. Nagyon jól haladunk az infrastruktúra kiépítésével, szerintem még ebben az évben elindulhat.”

Sprecher hozzátette, hogy a Bakkt az ICE-től függetlenül fog működni, saját irodákkal, menedzsmenttel és infrastruktúrával. Azt is elmondta, hogy a projekt már most számos befolyásos befektető figyelmét felkeltette, köztük a Starbucksét és Microsoftét is.
Hill összefoglalóul azt mondta, a Bakkt sokkal inkább egy hosszú távú projekt, mint egy 2019-re építő program.

„Szerintem a Bakkt egy hosszú távú befektetés, sokkal inkább a jövőről, a hosszú távú megtérülésről és a piaci lehetőségekről szól.”

Az ICE 2018 augusztusában jelentette be a digitális eszközökkel foglalkozó platform indulását. A cég kora 2019-ben startolt volna el, ez azonban kitolódott, mivel elhúzódtak a tárgyalások az Amerikai Határidős Árutőzsde Felügyelettel.

Február 9-én az ICE hivatalosan is bejelentette, hogy részesedést szerzett a határidős ügyletekkel foglalkozó Rosenthal Colling Groupban.
Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép estéd!

Legfrissebb bejegyzéseink

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.