Talán idén indulhat a Bakkt

Az Intercontinental Exchange (ICE) vezérigazgatója úgy gondolja, még 2019-ben elindulhat a digitális eszközökkel foglalkozó Bakkt platform. Jeff Sprecher, az ICE vezérigazgatója egy jövedelmi nyilatkozatban osztotta meg gondolatait.

Olvastad már? Mi a bitcoin?

A nyilatkozat az ICE 2018 utolsó negyedéves pénzügyi eredményeit taglalta.  Sprecher elmondta, hogy a cég összesen több mint 1 milliárd dollárt költött stratégiai innovációkra, ebbe beleértve a Bakktot is.

Az ICE összesen 23 globális tőzsdét üzemeltet, köztük a New York Stock Exchange-et is.
Scott Hill, a cég pénzügyi igazgatója elmondta, hogy előreláthatólag milyen anyagi költségekkel fog járni a Bakkt üzemeltetése.

„Becsléseink alapján a Bakkt üzemeltetése az első negyedévben nagyjából 20-25 millió dollárt fog felemészteni. Az év folyamán több információt tudunk majd megosztani, ahogy haladunk a Bakkt fejlesztésével”

Amikor arról kérdezték, hogy milyen bevételre és megtérülésre számítanak a Bakkttól, Sprecher azt mondta, hogy a kriptoplatform egy „biztos lehetőség” az ICE számára.

„Ez egy igazi biztos lehetőség, és üzletileg más módon működik a platform, mint ahogy azt az ICE-től megszokhattuk. Nagyon jól haladunk az infrastruktúra kiépítésével, szerintem még ebben az évben elindulhat.”

Sprecher hozzátette, hogy a Bakkt az ICE-től függetlenül fog működni, saját irodákkal, menedzsmenttel és infrastruktúrával. Azt is elmondta, hogy a projekt már most számos befolyásos befektető figyelmét felkeltette, köztük a Starbucksét és Microsoftét is.
Hill összefoglalóul azt mondta, a Bakkt sokkal inkább egy hosszú távú projekt, mint egy 2019-re építő program.

„Szerintem a Bakkt egy hosszú távú befektetés, sokkal inkább a jövőről, a hosszú távú megtérülésről és a piaci lehetőségekről szól.”

Az ICE 2018 augusztusában jelentette be a digitális eszközökkel foglalkozó platform indulását. A cég kora 2019-ben startolt volna el, ez azonban kitolódott, mivel elhúzódtak a tárgyalások az Amerikai Határidős Árutőzsde Felügyelettel.

Február 9-én az ICE hivatalosan is bejelentette, hogy részesedést szerzett a határidős ügyletekkel foglalkozó Rosenthal Colling Groupban.
Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép estéd!

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.