Steve Wozniak szerint „hatalmas értéket teremtett a bitcoin”

Steve Wozniak, az Apple társalapítója elmondta, hogy szerinte „hatalmas értéket teremtett a bitcoin” és még rengetek lehetőség rejlik benne. Wozniak a Bloombergnek adott interjút február 26-án.

Olvastad már? A Nasdaq mostantól listázza a Brave New Coin bitcoin és ethereum árfolyamindexét

Megkérdezték Wozniaktól, hogy szerinte a bitcoin lesz-e a világ vezető valutája a jövőben. Ezt tavaly júniusban mondta, azután, hogy hatalmas esésen esett át a bitcoin.


Wozniak a következőt válaszolta:

„Nem hiszem, hogy hatalmas értékösszeomlás történt volna, szerintem inkább hatalmas értékteremtés történt.”

Az Apple társalapítója szerint sokszor a pszichológia vezeti a piacok összeomlását és a félelem nagyon meghatározza az árfolyamot.

Wozniak tisztázta, hogy „nem befektetőként érdeklődik a bitcoin iránt, csak kísérletezés miatt volt bitcoinja”, ezzel elmondta, hogy már használt bitcoint, mint fizetőeszköz.
Wozniak azt is elmondta, hogy eladta az összes bitcoinját, „amikor nagyon meglódult az árfolyam”, ezzel megerősítve januárban tett kijelentését:

„Nem akarok olyan ember lenni aki folyamatosan figyeli a bitcoin árfolyamát, szóval eladtam.”

A mérnök hozzátette, hogy sohasem vásárolt részvényt és az Apple tőzsdeapplikációját sem.
Ahogy korábban megírtuk, Steve Wozniak lett a blokkláncra összpontosító EQUI Global társalapítója.
Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép estéd!
 

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.