Steve Wozniak a kriptóról: a Bitcoin tiszta arany matematika

Steve Wozniak, az Apple társalapítója szerint a Bitcoin „az egyetlen, ami tiszta arany matematika”.

A legtöbb más kriptovalutával szemben szkeptikus. Wozniak emellett rajong a metaverzumért, de kevésbé lelkesedik a non-fungible tokenekért (NFT-kért).

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Steve Wozniak az Apple-től dicséri a Bitcoint

Az Apple társalapítója, Steve Wozniak az Insidernek adott, múlt héten megjelent interjújában beszélt a kriptopénzekről.

A következőket mondta:

„Annyi kriptovaluta jelenik meg mostanában. Mindenkinek van módja, hogy létrehozzon egy újat, és, elég ha vele tart egy híresség. Úgy tűnik, mintha csak egy csomó pénzt gyűjtenének azoktól az emberektől, akik a legkorábbi szakaszban akarnak befektetni, amikor még filléreket ér.”

Wozniak azt is megjegyezte, hogy egyesek azért vásárolnak kriptovalutákat, mert nincsenek tisztában a potenciális szélsőséges hozamokkal. „Aztán egyszerűen beadják a derekukat” – mondta.

Míg ő a metaversum rajongója, kevésbé lelkesedik a non-fungible tokenekért (NFT-kért) és a kriptovalutákért – közvetítette a kiadvány. Szerinte ezek nagyrészt  „a levegőben lógnak”, és hangsúlyozta, hogy „lehúzásról” van szó.

Wozniaknak első kézből származó tapasztalatai vannak a kripto átverésekkel való küzdelemről. 2020 júliusában beperelte a Youtube-ot és a Google-t, amiért az az ő nevét és képmását használva bitcoin-ajándékozási csalásokat népszerűsítettek.

Egy bíró azonban tavaly úgy döntött, hogy „a Youtube-ot és anyavállalatát, a Google LLC-t védi az a szövetségi törvény, amely megvédi az internetes platformokat a felhasználók által közzétett tartalmakért való felelősségtől”.

A Bitcoin-ajándékozási rendszerek továbbra is átverik a befektetőket a különböző közösségi médiaplatformokon. Nem Wozniak az egyetlen, akit a csalók előszeretettel szerepeltetnek.

A Tesla vezérigazgatója, Elon Musk, a Microsoft társalapítója, Bill Gates, az Apple vezérigazgatója, Tim Cook, a Berkshire Hathaway Warren Buffettje és sok más híresség is feltűnt már hamis kriptoajándékokban.

Februárban a Unicorn Hunters című valóságshow-sorozat, amelyben Wozniak is részt vesz, bevezette saját kriptopénzét, a unicoint.

A Unicorn Hunters egy befektetői csoportot mutat be, amelyet „A pénz körének” neveznek, valamint vállalkozókat, akik a vállalkozásaikat dobják be, hogy befektetési forrásokat keressenek. Wozniak az egyik zsűritag a műsorban.

A unicoin osztalékot és részvénypozíciókat biztosít a tulajdonosoknak a műsor által befektetett startupok portfóliójából.

Az Apple társalapítója elmondta:

„Ez tényleg megnyitja a startupbefektetések világát a tömegek előtt.”

Wozniak kifejtette, hogy a unicoin konzervatívabb, mint a legtöbb más kriptovaluta, mert professzionális befektetési döntések állnak mögötte.

A bitcoinnal kapcsolatban az Apple társalapítója azt mondta, hogy a kriptopénz:

[Az] egyetlen, ami tiszta aranyat érő matematika.

Wozniak nem először dicsérte a Bitcoint. Tavaly júliusban azt mondta, hogy a Bitcoin egy „matematikai csoda”. Októberben pedig azt mondta, hogy a legnagyobb kriptó „matematikai tisztaság”.

Wozniak azonban aggódik amiatt, hogy a kormányok betilthatják a bitcoint és más kriptovalutákat.

„Az a baj, hogy a kormányok soha nem fogják megengedni, hogy kikerüljön az ellenőrzésük alól. Ha eljutna arra a pontra, hogy minden kriptóban történik, és nem megy át a kormányokon a megfigyelés, az adózás és minden ilyesmi miatt, a kormányok egyszerűen betiltanák. Nem adnák fel a hatalmukat” – figyelmeztetett.

Olvastad már? Viharos hétvégén van túl a bitcoin és az ethereum: technikai elemzés

Forrás: news.bitcoin.com

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.