Stellar-alapítója: a kriptopénzek 90%-a bullshit

A pénzintézmények nagy része nem fogja használni a Bitcoint – mondta Jed McCaleb, a Stellar társalapítója és technológiai vezetője egy Yahoo Finance-nak adott interjújában.

Olvastad már? Írország szigorít – a kriptót sem hagyták ki

McCaleb – aki arról ismert, hogy a japán Mt. Gox egyik alapító atyja volt – az online hírportálnak elmondta, milyen szüksége van a pénzügynek egy engedély nélküli, nyílt blokkláncra.

A riporternek nyersen megjegyezte:

„Nem kell bitcoinblokkláncnak lennie, de feltétlenül nyilvános lánc kell hogy legyen.”

McCaleb kritizálta azokat a kriptopénzprojekteket, amelyek nem a Bitcoin, Ethereum vagy a Stellar nevet viselik.

„Ezen projektek 90%-a bullshit. Már várom, hogy mindez megváltozzon.” – mondta, miután a kriptoágazat 2019-es kilátásaival kapcsolatban kérdezték, majd folytatta:

„Az olyan dolgok, mint a Tron, csak szemét. Az emberek mégis egy csomó pénzt fektetnek bele, hiába működésképtelen technikailag.”

Miután alternatív tokenfejlesztési platformként az Ethereummal hasonlították össze, a Tron idén megnövelte a nyilvánosságra irányuló erőfeszítéseit, Justin Sun vezérigazgató pedig folyton az Ethereum hálózatának hiányosságaival kérkedett.

A Tron egymilliomodik felhasználójának megünneplése is számos szkeptikus hangot váltott ki.

McCaleb számára azonban egyetlen kriptohálózat sem képez átfogó megoldást – beleértve a Stellart, és annak natív tokenjét, a Lumenst sem.

„Valamiben a Bitcoin jó, valamiben az Ethereum, valamiben meg a Stellar” – mondta, majd hozzátette:

„És egyikük sem tud mindent jól csinálni. Így működnek a szoftverek.”

McCaleb a jövőt illetően bullish. Szerinte 2018-ban nem medve piac volt, mindössze egy kriptopiaci „lassulás”.

A Stellar időközben együttműködésbe lépett a Blockchain.commal, hogy ezzel is népszerűsítsék és terjesszék tokenjüket.

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép estéd!

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.