RENDKÍVÜLI: nem bírta tovább, padlót fogott a Terra UST

Miután a Terra UST stabilcoinja a hét elején elvesztette az amerikai dollárhoz való kötöttségét, a cég LUNA kriptopénze szabadesésbe kezdett. Ma pedig, miután az elmúlt héten értékének közel 100%-át elvesztette, a Terra validálói bejelentették, hogy leállítják a blokkláncot.
A Terra hivatalos fiókjának tweetje szerint a validátorok „úgy döntöttek, hogy leállítják a Terra láncot, hogy megelőzzék a támadásokat, a súlyos $LUNA inflációt és csökkentsék a támadás okozta kár költségeit.”

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Más szóval, tekintve, hogy a LUNA governance token ára milyen drasztikusan csökkent, a blokklánchálózat gyorsan sokkal fogékonyabbá vált a támadók számára.
Egy későbbi tweetben a Terra azt írta, hogy ez egy átmeneti kiesés lesz: „A validátorok egy javítást alkalmaznak, hogy letiltsák a további delegálásokat, és egyeztetni fognak, hogy néhány percen belül újraindítsák a hálózatot.”

A LUNA-t sem kímélte az esés

A LUNA jelenleg a CoinMarketCap adatai szerint coinonként alig több mint 0,01 dolláron áll, ami az egy héttel ezelőtti 81 dolláros árról nézve igencsak meredek zuhanás. Ez 99,99%-os esés az elmúlt héten, bár a csökkenés nagy része csak az elmúlt három napban történt.
A Terraform Labs – a LUNA és az UST alkotója – a mai nap folyamán egy sor lépést tett a Terra ökoszisztéma megmentésére a két coin összeomlását követően.
A Terraform Labs közölte, hogy eléget (vagy gyakorlatilag megsemmisít) minden megmaradt UST-t a közösségi poolban, valamint eléget minden olyan UST-t, amely Ethereumon fut, és 240 millió dollár értékű LUNA-t tesz fel a lehetséges governance-támadások elkerülése érdekében.
A blokklánc leállítására irányuló mai lépés hasonlóan az ilyen támadások elkerülését szolgálja.

A kriptoipar megfigyelői és bennfentesek széles körben negatívan fogadták a bejelentést. A kripto-Twitter főszereplője, Cobie, aki az UpOnly podcast házigazdája, a Twitteren „egy kicsit elb*szottnak” nevezte a lépést.

„A tervük az, hogy a Luna hiperinflációja feloldja a rossz UST-adósságot, de a Luna-lánc biztonsága csökken, mivel a hiperinfláció csökkenti az árát” – folytatta Cobie. „Tehát a lánc még ahhoz sem elég biztonságos, hogy folytassák a tervüket a helyreállításra?”

A What Bitcoin Did podcast házigazdája, Peter McCormack futballnyelven leírva a dolgot megjegyezte: „A 89. percben vagyunk, 432-0-ra veszítenek, és még el is szaladtak a labdával”.

(Forrás: Decrypt.co)

Olvastad már? Putyin arra kötelezi a tisztviselőket, hogy jelentsék be kriptovagyonukat

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.