Rejtélyes mozgások az összeomlás előtt – manipulálás a háttérben?

A történelemben először fordult elő, hogy az idei évben a bitcoin az egyik legrosszabb kezdését tapasztalta meg.
Még januárban úgy nézett ki, hogy a folyamatos és lassú növekedéssel nyárra akár a 20.000 USD-t is elérheti, amellyel legalább újra elérte volna eddigi rekordját.

Bitcoin vásárlás, eladás gyorsan, kényelmesen, egyszerűen, biztonságosan. Válts kriptovalutát, mint például az Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Kattints a részletekért!

A koronavírusra viszont senki nem számított, a hagyományos piacok mellett pedig mind a bitcoin, mind pedig az altcoinok is sokat buktak.
A bitcoin néhány nap alatt 10.000 dollárról 4.000-re esett. Lehet hogy ezen esemény mögött piaci manipuláció áll? Vannak olyan tények, amelyek szerint a nagy eladást néhány ember vezethette a háttérből.

A BitMEX leállása nem segített a helyzeten

Az igaz, hogy a múltban majdnem minden kriptotőzsde átesett minimum egy-két nagyobb kiesésen – még a Binance is rendszeres karbantartást végez évente többször.
De vajon miért épp akkor kell ilyennek történnie, amikor a vagyoneszköz ára épp a legalacsonyabb lokális értékénél jár? Nem furcsa? Csak spekulálni tudunk, hogy ez a véletlen műve vagy szándékos volt e.
Mi lenne ha a BitMEX tőzsde szándékosan kikapcsolná a lakossági befektetők számára a kereskedelem lehetőségét? Egy teljes napon keresztül csak a kiválasztott kereskedők vásárolhatnának és adhatnának el bitcoint.
A múltban már történtek hasonló dolgok, pontosabban 2018 nyarán. Kétszer.
A szerveren végrehajtott több változás miatt a tőzsdén először csak éjszakai kiesések voltak. Miközben a kereskedők többsége nem tudott bejelentkezni, több tucat számlán több millió dollárt likvidáltak. Így a leállás ellenére is sok kereskedőnek kellett volna belépnie a tőzsdére.
A leállás során – az olyan kriptopénzre való szerződések mint a EOS, XRP vagy az ada, több mint 100%-os, furcsa mozgásokat mutattak. Miért kell a BitMEX leállásakor több mozgásnak lennie? Erre a kérdésre a választ talán soha nem tudjuk meg. Csak tippelhetünk.

Növekszik a bitcoinbálnák száma

A márciusi hanyatlás során a bitcoinbálnák pénztárcája jelentősen megvastagodott. Azok a tárcák, amelyek több mint 10.000 bitcoint tartalmaztak, elérték történelmi maximumaikat.
Az érmeátutalások azt mutatták, hogy az érmék általában más tőzsdéken kerültek megvásárlásra. Nem feltétlenül a Satoshi-érmék vagy a hidegtárcák bitcoinjainak utalásairól van szó.

Furcsa érmemozgások

Körülbelül egy héttel a masszív kiárusítás előtt jelentősen megnövekedett az átutalt érmék száma a pénztárcák között. Vajon abban az időben tudta valaki, mi folyik valójában? Úgy néz ki igen!
Nagyon fura, de minden jel arra utal, hogy a bálnák előre elkészítették saját eszközeiket az eladásra, hogy később, az „öblítés” után sokkal olcsóbban tudjanak vásárolni.

Következtetés

Eddig senki nem mutatott fel olyan bizonyítékokat, amelyek alátámasztanák a piacon történő manipulációt.
Mindezt annak ellenére, hogy szinte mind tudunk az igazi bálnák létezéséről a piacon, akiknek hatalmuk van bitcoin felett. A szabályozásokról már több állam is spekulál , mivel nem szeretnék az állampolgáraikat ilyen „manipulált” világ öleibe bocsátani.
Az állami fiat valuták sem kevésbé manipuláltak. Bizonyos értelemben jobban manipulálják őket, mint bármelyik más kriptovalutát.
A Fed állandóan nyomtatja a hatalmas mennyiségű dollárokat. Mindez 2020-ban elképesztő méreteket öltött.
A Fed már kinyomta az amerikai GDP felét, a „világjárvány költségei”-nek fedezésére. Ezzel a lépéssel nemcsak az amerikaiakat rabolta ki közvetetten, de valójában az egész világot.

Olvastad már? A Samsung után további partnerségeknek örülhet a kriptocég

Forrás: kryptomagazin.sk

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép estétek! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin árfolyam ingadozik – Robert Kiyosaki újabb zuhanásban reménykedik felhalmozási céllal

A Bitcoin (BTC) jelenleg ingadozó piaci környezetben kereskedik, az árfolyam a cikk írásakor nagyjából 108.192 dollár körül mozgott, ami 0,12%-os enyhe csökkenést jelent az elmúlt...

„A kormányoknak nincs joguk adót szedni a Bitcoin után” – állítja Bill Miller IV

A Miller Value Partners befektetési igazgatója, Bill Miller IV szerint a kormányoknak nincs joguk adót kivetni a Bitcoinra, mivel a tulajdonjogok kezelése nem igényel semmilyen...

A Toncoin árfolyam kilőtt – Ez a meglepő hír áll mögötte!

A The Open Network (TON), a nyílt forráskódú decentralizált Layer 1 blokklánc natív kriptovalutája, a Toncoin, július 8-án megnövekedett keresletet tapasztalt. A token árfolyama mindössze két...

Felhasználók panaszaival küzd az OKX – Számlák befagyasztva, mi áll a háttérben?

Az OKX kriptotőzsde az elmúlt napokban a hírek középpontjába került, miután egyre több felhasználói panasz érkezett számlazárolások miatt. Egy felhasználó arról számolt be, hogy négy éve...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.