Reddit-felhasználók osztották meg gondolataikat a legutóbbi csökkenésről

Általános konszenzusnak tűnik, még a Reddit-felhasználók körében is, hogy a bitcoin legutóbbi, 13. születésnapja előtt és után is csak lefelé ment a lejtőn.
Sok kriptorajongó fordult pénteken a közösségi médiához, hogy hangot adjon a kriptopiac állapotával kapcsolatos csalódottságának.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Egy imyourkingg nevű Reddit-felhasználó állítólag nettó vagyonának 30%-át fektette Bitcoinba (BTC) néhány hónappal ezelőtt, mondván:

„Nincs szükségem erre a pénzre a következő 5-10 évben, de be kell vallanom, hogy néha annyira félek a Bitcoin jövőjétől; úgy értem, hogy összeomlik, vagy soha nem éri el a 100k dollárt, 200k dollárt, ahogy az előrejelzések 2025+-ra mondják, vagy legalább 55k dollárt újra lol, és elveszítem ezt a pénzt, különösen, amikor az összes barátom, anyám és családom őrültnek nevez, amiért befektetek rá.”

A kriptó decentralizált jellegéből adódóan a bika/medve ciklusok szélsőségesek lehetnek, és a beavatatlanok számára nehéz megszokni őket.
Egy másik Reddit-felhasználó a „60k dollár és pánikba estem” című bejegyzéssel lépett a pódiumra:

„Oké, szóval nagyon új voltam a kriptóban és a hálaadás napi vacsora áldozata, de segítségre van szükségem, hogy eladjam vagy tartsam. Srácok, én HODL [Hold on for Dear Life] vagyok, de nem engedhetem meg magamnak, hogy sokkal többet vásároljak.”

A bitcoin árfolyama kiábrándítóan indult 2022-ben: a digitális valuta az elmúlt 24 órában 11,4%-ot esett, és 44,7%-ot a 2021. novemberi, 68.000 dollár körüli történelmi csúcsához képest.

A korai BTC-befektetők már relatív vagyonokon ülhetnek, így jobban átvészelhetik ezeket a visszaeséseket. Ugyanez azonban nem mondható el azokról a befektetőkről, akik csak nemrég léptek be a játékba.
A Huobi Group jelentése szerint az Egyesült Államokban a jelenlegi kriptótulajdonosok 70%-a 2021-ben kezdett kriptóba fektetni.

Olvastad már? A 3 legvadabb elmélet, ami az 500 milliárdos csökkenést magyarázza

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.