Putyin blokklánc alapú nemzetközi pénzhálózatot szeretne

Vlagyimir Putyin orosz elnök úgy véli, itt az ideje létrehozni egy új rendszert, amely kezelni tudná a nemzetközi átutalásokat, és amely független lenne a bankoktól, és más harmadik felektől.

Erre a célra használhatók lennének a digitális pénzek, az elosztott főkönyvek, amely gyakorlatilag a blokkláncos kriptopénzt jelenti.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Putyin a Sberbank által rendezett, a mesterséges intelligenciára fókuszáló konferencián tartott beszédet, és itt külön kiemelte a pénzmozgások körül tapasztalható nehézségeket.

Ennek okaként azt vetette fel, hogy a nyugat és Oroszország között a viszony jelenleg feszültnek mondható.

„Mindannyian pontosan tudjuk, hogy a jelenlegi szankciók egyik megjelenési formája az átutalásoknál jelentkezik. A hazai pénzintézetek ezt mindenkinél jobban tudják, mivel ők szenvedik el a legtöbb ilyen támadást, ők vannak az első vonalban.”

Putyin egyértelműen arra célzott, hogy az ukrajnai inváziót követő nyugati pénzügyi szankciók jelentős mértékben akadályozzák, hogy az orosz pénzintézetek kapcsolódni tudjanak a globális piacokhoz, pénzügyi hálózatokhoz.

Az elnök külön kiemelte, hogy a jelenlegi nemzetközi pénzátutalási rendszer drága, és az egész infrastruktúrát egy kis létszámú klub, néhány állam és pénzügyi csoport uralja.

Az elosztott főkönyv és a digitális pénzek technológiája viszont lehetővé teszi, hogy egy új rendszert lehessen felépíteni, amely képes ellátni ugyanezt a feladatot, kényelmesen, ráadásul teljesen független a bankoktól és minden más harmadik féltől.

Az elnök beszédét érthető módon az RBC Crypto és a bits.media oldalak is felkapták, hiszen ez a jellemzés gyakorlatilag a kriptopénzekre utal.

Oroszország nemrégiben léptetett életbe egy részletes kriptoipari törvénycsomagot, amelyben kiemelt szerepet kap a határokon átívelő kifizetések támogatása.

Szeptemberben a moszkvai pénzügyi hatóságok elkezdték kidolgozni, hogy hogyan tudnának kriptopénzek használatával nemzetközi utalásokat végezni.

A sajtóban pedig már korábban is megjelent a hír, hogy Kuba és Oroszország között már zajlanak a megbeszélések ezen a téren, lévén, hogy mindkét országot nemzetközi szankciók sújtják.


Olvastad már? Kétéves mélyponton a Bitcoin-bányászati bevétel

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.