Perbe fogta Roger Vert a Genesis

A bitcoin korai éveinek egyik meghatározó alakja, Roger Ver, aki később a Bitcoin Cash reklámozójává vált, 21 millió dollárral tartozik a csődbe ment Genesisnek, így a vállalat perbe fogta.

A beadvány szerint Roger Ver egyik határidő opciós kötése tavaly járt le, de ezt nem egyenlítette ki a Genesis részére, így az összeggel továbbra is tartozik nekik.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A bírósági iratokból kiderül, hogy a december 30-án lejárt szerződés egészen pontosan egy 20,9 millió dolláros opciós ügyletet takar.

Ver a lejáratkor nem teljesítette a szerződés rá eső követelményeit, így a Genesis veszteséget szenvedett, amelyet szeretne kifizettetni az alperessel.

A pert a Brit Virgin Szigeteken indították, ahol a Genesis egyik leányvállalata van bejegyezve.

A Genesis január 19-én jelentett csődöt. Az akkori jelentésből kiderül, hogy a csőd nem vonatkozik a Genesis számos leányvállalatára, amelyek a derivatíva és a spot piacokon működnek, valamint azokra sem, amelyek a letétkezelési szolgáltatásokat végzik.

A Genesis és a hozzá kapcsolódó cégcsoport a Digital Currency Group égisze alá tartozik, Barry Silbert híres-hírhedt kriptós konglomerátumához.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Roger Ver egyelőre nem nyilatkozott a sajtónak a per ügyében.

A Twitteren természetesen megindult a spekuláció, főleg amiatt, hogy Ver évekkel korábban abbahagyta a bitcoinnal való foglalkozást, és a gyakorlatban semmit sem érő projektekre nyergelt át, amelyekkel hatalmas összegeket vesztett el.

Ez ráadásul a második ügy, amelyben Roger Ver érintett.

A Genesis által indított per mellett egy másik kriptotőzsde, a CoinFLEX is azzal vádolta meg, hogy nem fizette ki a tartozását feléjük.

Mark Lamb, a CoinFLEX ügyvezetője szerint Ver 47 millió dollárnyi USDC-vel tartozik nekik.

„Hagyományos, írásos alapú szerződésünk van, hogy minden, a fiókjában keletkező veszteségért teljes anyagi felelősséget vállal, és ha negatívba fordulna az egyenlege, akkor azt megfizesse. A nyilvánosság előtt többször is letagadta, hogy bármennyivel is tartozna nekünk, így szükségét érezzük, hogy tisztázzuk a helyzetet. 100%-ban valós tény, hogy adóssága van felénk.”

Roger Ver természetesen cáfolta ezt, sőt, pont az ellenkezőjét állította, hogy a tőzsde tartozik neki pénzzel.


Olvastad már? Az arany és a BTC is emelkedik, de nem ugyanazért

Forrás: cryptonews.com

Kiemelt kép: Kamal Singh

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.