Perbe fogta Roger Vert a Genesis

A bitcoin korai éveinek egyik meghatározó alakja, Roger Ver, aki később a Bitcoin Cash reklámozójává vált, 21 millió dollárral tartozik a csődbe ment Genesisnek, így a vállalat perbe fogta.

A beadvány szerint Roger Ver egyik határidő opciós kötése tavaly járt le, de ezt nem egyenlítette ki a Genesis részére, így az összeggel továbbra is tartozik nekik.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A bírósági iratokból kiderül, hogy a december 30-án lejárt szerződés egészen pontosan egy 20,9 millió dolláros opciós ügyletet takar.

Ver a lejáratkor nem teljesítette a szerződés rá eső követelményeit, így a Genesis veszteséget szenvedett, amelyet szeretne kifizettetni az alperessel.

A pert a Brit Virgin Szigeteken indították, ahol a Genesis egyik leányvállalata van bejegyezve.

A Genesis január 19-én jelentett csődöt. Az akkori jelentésből kiderül, hogy a csőd nem vonatkozik a Genesis számos leányvállalatára, amelyek a derivatíva és a spot piacokon működnek, valamint azokra sem, amelyek a letétkezelési szolgáltatásokat végzik.

A Genesis és a hozzá kapcsolódó cégcsoport a Digital Currency Group égisze alá tartozik, Barry Silbert híres-hírhedt kriptós konglomerátumához.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Roger Ver egyelőre nem nyilatkozott a sajtónak a per ügyében.

A Twitteren természetesen megindult a spekuláció, főleg amiatt, hogy Ver évekkel korábban abbahagyta a bitcoinnal való foglalkozást, és a gyakorlatban semmit sem érő projektekre nyergelt át, amelyekkel hatalmas összegeket vesztett el.

Ez ráadásul a második ügy, amelyben Roger Ver érintett.

A Genesis által indított per mellett egy másik kriptotőzsde, a CoinFLEX is azzal vádolta meg, hogy nem fizette ki a tartozását feléjük.

Mark Lamb, a CoinFLEX ügyvezetője szerint Ver 47 millió dollárnyi USDC-vel tartozik nekik.

„Hagyományos, írásos alapú szerződésünk van, hogy minden, a fiókjában keletkező veszteségért teljes anyagi felelősséget vállal, és ha negatívba fordulna az egyenlege, akkor azt megfizesse. A nyilvánosság előtt többször is letagadta, hogy bármennyivel is tartozna nekünk, így szükségét érezzük, hogy tisztázzuk a helyzetet. 100%-ban valós tény, hogy adóssága van felénk.”

Roger Ver természetesen cáfolta ezt, sőt, pont az ellenkezőjét állította, hogy a tőzsde tartozik neki pénzzel.


Olvastad már? Az arany és a BTC is emelkedik, de nem ugyanazért

Forrás: cryptonews.com

Kiemelt kép: Kamal Singh

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.