Pakisztán valószínűleg dollármilliárdokat fog kaszálni a kriptopénzből

Az ország egy politikai tanácsadó testülete által készített dokumentum szerint Pakisztán valószínűleg dollármilliárdokat fog keresni a kriptovalutákból.
Ehhez azonban az országnak először is meg kell teremtenie a megfelelő szabályozási keretet a kriptoeszközök számára.

Kriptovalutával növelhetik tartalékaikat

Pakisztán potenciálisan dollármilliárdokat szerezhet az állampolgárai vagy a kettős állampolgársággal rendelkező lakosok által birtokolt kriptoeszközökből – áll a Pakisztáni Kereskedelmi és Iparkamarák Szövetsége (FPCCI) által készített szakpolitikai dokumentumban.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A The Business Recorder című lap beszámolója szerint a „Prospect of Cryptocurrencies: A Context of Pakistan Policy Brief” című dokumentum azt állítja, hogy Pakisztán a kriptoeszközöket az ország tartalékainak növelésére is felhasználhatná.
Mielőtt azonban elfogadná a szakpolitikai dokumentum ajánlásait, Pakisztánnak szabályozási keretet, valamint nemzeti kriptopénz-stratégiát kell kidolgoznia. Ezt a jelentés szerint az ország gazdasági érdekeinek védelme érdekében kell megtenni.
Ami a kriptovaluták definícióját illeti, a szakpolitikai dokumentum a jelentések szerint a kriptovaluták eszközosztályként való elismerését javasolja.
Emellett a jelentés azt is kifejti, hogy a kriptopénzek tőzsdén kereskedett alapjai (ETF-ek) valószínűleg vonzóak lesznek a hazai és külföldi befektetők számára egyaránt.
Egy ilyen kripto-ETF állítólag segíthetne a pakisztáni tőzsdének visszaszerezni pozícióját a feltörekvő gazdaságok között.
Másrészt a dokumentum szerint az a tény, hogy Pakisztán nem fogadja el a kriptót, azt eredményezheti, hogy a kriptopénz-tulajdonosok a digitális valutákkal szemben barátságosabb országokba költöztetik a vagyonukat.

A Business Recorder jelentéséből kiderül, hogy a Pénzügyi Akció Munkacsoport (FATF) hasonlóképpen felszólította a pakisztáni hatóságokat, hogy fontolják meg a kriptovaluták szabályozását.

Olvastad már? 13%-ot zuhant az ethereum a Fed ülése után

Forrás: news.bitcoin.com

Legfrissebb bejegyzéseink

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.