Pakisztán valószínűleg dollármilliárdokat fog kaszálni a kriptopénzből

Az ország egy politikai tanácsadó testülete által készített dokumentum szerint Pakisztán valószínűleg dollármilliárdokat fog keresni a kriptovalutákból.
Ehhez azonban az országnak először is meg kell teremtenie a megfelelő szabályozási keretet a kriptoeszközök számára.

Kriptovalutával növelhetik tartalékaikat

Pakisztán potenciálisan dollármilliárdokat szerezhet az állampolgárai vagy a kettős állampolgársággal rendelkező lakosok által birtokolt kriptoeszközökből – áll a Pakisztáni Kereskedelmi és Iparkamarák Szövetsége (FPCCI) által készített szakpolitikai dokumentumban.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A The Business Recorder című lap beszámolója szerint a „Prospect of Cryptocurrencies: A Context of Pakistan Policy Brief” című dokumentum azt állítja, hogy Pakisztán a kriptoeszközöket az ország tartalékainak növelésére is felhasználhatná.
Mielőtt azonban elfogadná a szakpolitikai dokumentum ajánlásait, Pakisztánnak szabályozási keretet, valamint nemzeti kriptopénz-stratégiát kell kidolgoznia. Ezt a jelentés szerint az ország gazdasági érdekeinek védelme érdekében kell megtenni.
Ami a kriptovaluták definícióját illeti, a szakpolitikai dokumentum a jelentések szerint a kriptovaluták eszközosztályként való elismerését javasolja.
Emellett a jelentés azt is kifejti, hogy a kriptopénzek tőzsdén kereskedett alapjai (ETF-ek) valószínűleg vonzóak lesznek a hazai és külföldi befektetők számára egyaránt.
Egy ilyen kripto-ETF állítólag segíthetne a pakisztáni tőzsdének visszaszerezni pozícióját a feltörekvő gazdaságok között.
Másrészt a dokumentum szerint az a tény, hogy Pakisztán nem fogadja el a kriptót, azt eredményezheti, hogy a kriptopénz-tulajdonosok a digitális valutákkal szemben barátságosabb országokba költöztetik a vagyonukat.

A Business Recorder jelentéséből kiderül, hogy a Pénzügyi Akció Munkacsoport (FATF) hasonlóképpen felszólította a pakisztáni hatóságokat, hogy fontolják meg a kriptovaluták szabályozását.

Olvastad már? 13%-ot zuhant az ethereum a Fed ülése után

Forrás: news.bitcoin.com

Legfrissebb bejegyzéseink

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

A Standard Chartered 3500 dolláros Aave árfolyamot vár

A kriptós jóslás világában általában a két véglet uralkodik. Ha egy nagyobb nevű szereplő belép ide, akkor vagy biztonsági játékot játszanak a Bitcoinnal, vagy mondanak...

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.