Pakisztán valószínűleg dollármilliárdokat fog kaszálni a kriptopénzből

Az ország egy politikai tanácsadó testülete által készített dokumentum szerint Pakisztán valószínűleg dollármilliárdokat fog keresni a kriptovalutákból.
Ehhez azonban az országnak először is meg kell teremtenie a megfelelő szabályozási keretet a kriptoeszközök számára.

Kriptovalutával növelhetik tartalékaikat

Pakisztán potenciálisan dollármilliárdokat szerezhet az állampolgárai vagy a kettős állampolgársággal rendelkező lakosok által birtokolt kriptoeszközökből – áll a Pakisztáni Kereskedelmi és Iparkamarák Szövetsége (FPCCI) által készített szakpolitikai dokumentumban.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A The Business Recorder című lap beszámolója szerint a „Prospect of Cryptocurrencies: A Context of Pakistan Policy Brief” című dokumentum azt állítja, hogy Pakisztán a kriptoeszközöket az ország tartalékainak növelésére is felhasználhatná.
Mielőtt azonban elfogadná a szakpolitikai dokumentum ajánlásait, Pakisztánnak szabályozási keretet, valamint nemzeti kriptopénz-stratégiát kell kidolgoznia. Ezt a jelentés szerint az ország gazdasági érdekeinek védelme érdekében kell megtenni.
Ami a kriptovaluták definícióját illeti, a szakpolitikai dokumentum a jelentések szerint a kriptovaluták eszközosztályként való elismerését javasolja.
Emellett a jelentés azt is kifejti, hogy a kriptopénzek tőzsdén kereskedett alapjai (ETF-ek) valószínűleg vonzóak lesznek a hazai és külföldi befektetők számára egyaránt.
Egy ilyen kripto-ETF állítólag segíthetne a pakisztáni tőzsdének visszaszerezni pozícióját a feltörekvő gazdaságok között.
Másrészt a dokumentum szerint az a tény, hogy Pakisztán nem fogadja el a kriptót, azt eredményezheti, hogy a kriptopénz-tulajdonosok a digitális valutákkal szemben barátságosabb országokba költöztetik a vagyonukat.

A Business Recorder jelentéséből kiderül, hogy a Pénzügyi Akció Munkacsoport (FATF) hasonlóképpen felszólította a pakisztáni hatóságokat, hogy fontolják meg a kriptovaluták szabályozását.

Olvastad már? 13%-ot zuhant az ethereum a Fed ülése után

Forrás: news.bitcoin.com

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.