Az osztrák hatóságok szigorúbban szabályoznák a kriptovalutákat

A befektetési csalások nagy része a kriptóhoz köthető Ausztriában.
Az osztrák szabályozók szigorúbb kriptotörvényeket követelnek a nagyszámú befektetési csalás miatt, melyek főszereplői a kriptovaluták és egyéb digitális eszközök.

A Bloomberg pénteki jelentése szerint az Osztrák Pénzügyi Piacfelügyelet (OPP) feltárta, hogy az összes bejelentett pénzügyi csalás több mint 60%-a kriptotermékekkel kapcsolatos.
Az OPP szerint a kriptocsalók olyan közösségimédia-platformokat használnak ajánlataik hirdetésére, mint a Telegram és a TikTok.
Reagálva a számtalan esetre, a hatóság szerint szigorúbb kriptoszabályozás szükséges a befektetési csalások megfékezése érdekében.

„Abszolút szükségesnek látjuk a szigorúbb szabályozást. A részvényekre és az aranyra vonatkozó átverések már régóta köztünk vannak, és ezek a csalások most a digitális eszközökre terelődnek a hájp miatt.” – jegyezte meg Klaus Grubelnik, az OPP szóvivője.

Még 2018-ban Hartwig Löger, osztrák pénzügyminiszter a páneurópai uniós kriptoszabályozás bevezetését szorgalmazta a pénzmosás elleni küzdelem érdekében.
Abban az időben Löger észrevételei a nemrégiben felderített „Optioment Bitcoin” piramisjáték derekán érkeztek, amely összesen több mint 12.000 BTC-vel húzta le áldozatait.
A növekvő számú kriptobefektetési csalás ellenére, az ország hagyományos tőzsdéi továbbra is a digitális eszközök kereskedelmének középpontjában állnak.
Az olyan platformok, mint a bécsi tőzsde, számos kriptotőzsdén forgalmazott terméket listázott oldalán, ami nagyban eltér az Egyesült Államokban látottaktól, ahol a szabályozók egyelőre nem engedélyezik a kripto-ETF-ek kereskedését.

A szabályozott kereskedelem mellett új kriptofizetési lehetőségek is feltűntek Ausztriában. Az ország egyik legnagyobb mobilhálózat-üzemeltetője még 2020 júliusában bevezette kriptovaluta-fizetési lehetőségét az A1 Payment alkalmazáson keresztül.
A blokkláncelfogadás frontján élen jár az Iota Alapítvány, amely 2020 novemberében a Bécsi Műszaki Egyetemmel együttműködve kezdett további kutatásokba a blokklánc-technológia területén.

Olvastad már? A bitcoin és az ether is menetel, a BNB pedig megszerezte a harmadik helyet

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.