Összegzés: Bitcoin 2019 – A kriptovaluták hullámvölgyes éve véget ért

A 2019-es év a végéhez közeledik, itt az idő visszatekinteni, hogyan is nézett ki. Mi történt eddig, és mindez milyen hatással lehet az elkövetkező hónapokra? Összegzés következik.

Sikerült a bitcoinnak áttörni a 2018-as év medve piacát? Számíthatunk újabb bikafutamra, új rekordok megdöntésére?

2019 fagyos tele

Úgy kezdődött, ahogy. A kriptopénzek királya 2019 első három hónapjában viszonylag alacsony szinteken stagnált. Értéket halmozott fel a 3200 – 4200 dolláros sávban, de gyakorlatilag semmi érdekes nem történt.

Rossz nyelvek már a Bitcoin és a többi kriptopénz végéről kezdtek el beszélni, a piac felett azonban lassan, de biztosan derültté vált az ég.

Három hónap lassú, alig érzékelhető növekedés után jött a „végzetes” nap – április 1-je. Aki akkor felnézett a netre, reggeli meglepetéssel találhatta magát szembe.

Joggal hihette volna, hogy áprilisi tréfa az egész, a valóság viszont az volt, hogy az árfolyam minden lehetséges kulcsellenálláson túljutott, vagyis sorsfordító, áttörő esemény következett be.

A medve piac vége

Az áprilisi, 1300 dolláros megapump sokakat meglepett. A bitcoin ellenállása a 4200 dolláros szintre került, de ami a legfontosabb: 2017 decembere óra nem látott bikafutam vette kezdetét.

2019 első fele jól sikerült

A bitcoin aztán gyönyörűen átküzdötte magát az összes ellenálláson, és szép, parabolikus növekedésbe kezdett.

Ezt aztán egy 14 000 dolláros árfolyam zárta le. A rekordöntés nem jött össze, az továbbra is a jövő zenéje.

Feszültségekkel teli nyár

Nyáron aztán vártunk, vártunk, hátha növekszik még kicsikét, de sajnos ez nem jött össze.

A kriptorajongóknak azért maradt még egy utolsó reményük: a Bakkt indulása, amelyet akkor az intézményi pénzek piacra való beáramlásával asszociáltak.

Mindenki azt hitte, hogy a platform elstartolásával soha nem látott magaslatokba emelkedhetünk – hát nem így történt.

Csalódás a Bakktban

A Bakkt tőzsdét végül szeptember 23-án indították útjára. A bitcoin – meglepően – egy eséssel reagált. 10 200 dollárról pár nap leforgása alatt 7700 dollárra csökkent – arra az árra, amelyen többé-kevésbé ma is tartózkodik.

A Bakkt indulását követő csalódást a lakossági befektetők valótlan elvárásai okozták. A Bakktról gyakran (nálunk is) nagy árfolyam-generátorként beszéltek.

Az új tőzsdén való kereskedés első napjai azonban nem voltak valami híresek. Mindössze néhány tized bitcoin értékben kereskedtek határidős szerződéssel a platformon.

Három hónap után viszont a helyzet teljesen megváltozott. A Bakkton az elmúlt 24 órában több mint 20 millió dollár értékben kereskedtek bitcoinnal, a forgalom pedig folyamatosan növekszik.

A bitcoin év végére hosszú távon mégis bullish

Jelenleg 7400 dollár körül mozgunk, és nagyon jó évet tudhatunk magunk mögött: az árfolyam mindent összevetve 100 százalékot emelkedett.

Ezen felül nemsokára érkezik a blokkjutalom feleződése, amely minden bizonnyal segít az eszköz árának növelésében.

A piacra folyamatosan áramlik a pénz, a „bikák” pedig nem szeretnének 7000 dollár alá esni. A lehetőségek tehát jól néznek ki.

Minek örülhetünk 2020-ban?

Ha PlanB stock-to-flow modelljéből indulunk ki, akkor mindenképp pozitív dolgokra kell számítanunk a jövő évben is. Én személyesen úgy gondolom, hogy bikafutamra éppen ezért ne számítsunk, de egy rekorddöntés kilátásban lehet.

Nos, meglátjuk. Ui.: a jóslataim sosem jönnek be, kezeljétek fenntartásokkal 😉

Olvastad már? Mike Novogratz: A bitcoin 2020-ban eléri a 12 ezer dollárt

Forrás: kryptomagazin.sk

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin árfolyam ingadozik – Robert Kiyosaki újabb zuhanásban reménykedik felhalmozási céllal

A Bitcoin (BTC) jelenleg ingadozó piaci környezetben kereskedik, az árfolyam a cikk írásakor nagyjából 108.192 dollár körül mozgott, ami 0,12%-os enyhe csökkenést jelent az elmúlt...

„A kormányoknak nincs joguk adót szedni a Bitcoin után” – állítja Bill Miller IV

A Miller Value Partners befektetési igazgatója, Bill Miller IV szerint a kormányoknak nincs joguk adót kivetni a Bitcoinra, mivel a tulajdonjogok kezelése nem igényel semmilyen...

A Toncoin árfolyam kilőtt – Ez a meglepő hír áll mögötte!

A The Open Network (TON), a nyílt forráskódú decentralizált Layer 1 blokklánc natív kriptovalutája, a Toncoin, július 8-án megnövekedett keresletet tapasztalt. A token árfolyama mindössze két...

Felhasználók panaszaival küzd az OKX – Számlák befagyasztva, mi áll a háttérben?

Az OKX kriptotőzsde az elmúlt napokban a hírek középpontjába került, miután egyre több felhasználói panasz érkezett számlazárolások miatt. Egy felhasználó arról számolt be, hogy négy éve...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.