Oroszország miért tervezi a befektetők bitcoinjainak elkobzását?

Az orosz hatóságok új törvényeket jelentettek be, melyek 2021-től lépnek életbe. A törvénycsomag szerint a helyi rendőrségek lefoglalhatnak bármilyen és bármennyi digitális eszközt olyan személyektől, akik pénzügyi csalást követtek el.
A jó hír, hogy a kriptopénzeket, mint a bitcoin nem említették szó szerint a cikkben, így a digitális eszköz nagyon sok mindent jelenthet.
Azonban a helyi kriptoközösség fő kérdése továbbra is az, hogyan találhatja meg a rendőrség a kriptotulajdonosokat, és mégis hogyan tudnák lefoglalni a kriptopénzeket?

Megválaszolatlan kérdés

A bitcoin egy decentralizált valuta, így a belső működése megakadályozza a kormányok közbeavatkozását.  A fejlesztők azonban így is lekövethetik egy módon a tranzakciókat, azonban ez sok időbe telik.
A lefoglalásról csak annyit, hogy a rendőrség ezt sehogy nem tudná megtenni a „bűnöző” hozzájárulása nélkül. Ha figyelembe vesszük az Oroszországban zajló alaptalan tömeges letartóztatásokat, akkor nem valószínű, hogy sikeres lesz a lefoglalási kampány.
A lefoglalás egyedüli lehetséges módja, ha a gyanúsított egy kriptotőzsde forró tárcájában tartja vagyonát.
Ha a tőzsde meg akar felelni a helyi szabályozásoknak, akkor a rendőrség kérvényezheti, azt, hogy adja ki a gyanúsított tárcájának privát kulcsát.
Azonban, ha a kripto egy hideg tárcában van, akkor meg sem találhatják, a lefoglalásról nem is beszélve.

Miért pont 2021?

Ahhoz, hogy a kormány legális keretek között lefoglaljon bármit, először törvényesen is el kelle ismerni a bitcoint.
Ez azt jelenti, hogy egy átfogó szabályozást kell róla alkotni, melyet a parlamentnek meg kell szavaznia, ezután a bitcoin egy „törvényes nevet kapna.”
Ez azt jelenti, hogy a kormánynak meg kellene egyeznie, hogy mit is képvisel a bitcoin. Pénz lesz? Vagy hobbisták eszköze? Vagy csak egy digitális értékpapír.

Olvastad már? A VeChain 10%-ot ugrott a Binance US-listázás után – mi várható ezután?

Ha megtörtént a besorolás, akkor a rendőrség megkezdheti a lefoglalásokat. Azonban lehet nem volt jó ötlet ezt ilyen korán közölni – az orosz kriptobefektetők most biztos kiürítik jelenlegi tárcáikat és biztonságosabb hidegtárcákra váltanak majd.
Forrás: cryptodaily.co.uk

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.