Oroszország miért tervezi a befektetők bitcoinjainak elkobzását?

Az orosz hatóságok új törvényeket jelentettek be, melyek 2021-től lépnek életbe. A törvénycsomag szerint a helyi rendőrségek lefoglalhatnak bármilyen és bármennyi digitális eszközt olyan személyektől, akik pénzügyi csalást követtek el.
A jó hír, hogy a kriptopénzeket, mint a bitcoin nem említették szó szerint a cikkben, így a digitális eszköz nagyon sok mindent jelenthet.
Azonban a helyi kriptoközösség fő kérdése továbbra is az, hogyan találhatja meg a rendőrség a kriptotulajdonosokat, és mégis hogyan tudnák lefoglalni a kriptopénzeket?

Megválaszolatlan kérdés

A bitcoin egy decentralizált valuta, így a belső működése megakadályozza a kormányok közbeavatkozását.  A fejlesztők azonban így is lekövethetik egy módon a tranzakciókat, azonban ez sok időbe telik.
A lefoglalásról csak annyit, hogy a rendőrség ezt sehogy nem tudná megtenni a „bűnöző” hozzájárulása nélkül. Ha figyelembe vesszük az Oroszországban zajló alaptalan tömeges letartóztatásokat, akkor nem valószínű, hogy sikeres lesz a lefoglalási kampány.
A lefoglalás egyedüli lehetséges módja, ha a gyanúsított egy kriptotőzsde forró tárcájában tartja vagyonát.
Ha a tőzsde meg akar felelni a helyi szabályozásoknak, akkor a rendőrség kérvényezheti, azt, hogy adja ki a gyanúsított tárcájának privát kulcsát.
Azonban, ha a kripto egy hideg tárcában van, akkor meg sem találhatják, a lefoglalásról nem is beszélve.

Miért pont 2021?

Ahhoz, hogy a kormány legális keretek között lefoglaljon bármit, először törvényesen is el kelle ismerni a bitcoint.
Ez azt jelenti, hogy egy átfogó szabályozást kell róla alkotni, melyet a parlamentnek meg kell szavaznia, ezután a bitcoin egy „törvényes nevet kapna.”
Ez azt jelenti, hogy a kormánynak meg kellene egyeznie, hogy mit is képvisel a bitcoin. Pénz lesz? Vagy hobbisták eszköze? Vagy csak egy digitális értékpapír.

Olvastad már? A VeChain 10%-ot ugrott a Binance US-listázás után – mi várható ezután?

Ha megtörtént a besorolás, akkor a rendőrség megkezdheti a lefoglalásokat. Azonban lehet nem volt jó ötlet ezt ilyen korán közölni – az orosz kriptobefektetők most biztos kiürítik jelenlegi tárcáikat és biztonságosabb hidegtárcákra váltanak majd.
Forrás: cryptodaily.co.uk

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.