Olcsó háztartási áramon bányásznak bitcoint az oroszok

Az orosz energiaszolgáltatók ágazati szervezete ötleteket dolgozott ki arra vonatkozóan, hogyan lehetne fellépni az otthonokban, pincékben és garázsokban történő kriptopénzbányászat ellen.

A beszállítók olcsó árammal lépnek fel a bányászat ellen

Az orosz energiaszolgáltatók és áramszolgáltatók szövetsége javaslatokat készített a támogatott háztartási árammal történp amatőr kriptobányászat visszaszorítására, amely sok orosz számára népszerű bevételi forrássá vált.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az ajánlásokat felsoroló levelet Valerij Szeleznyevnek, a parlament alsóháza, az Állami Duma energetikai bizottságának első elnökhelyettesének küldték el.
A szervezet tagjai a bányászattal kapcsolatos legnagyobb problémának a digitális valuták olcsó energiával történő bányászását tartják az otthonokban Oroszország-szerte – adta hírül a Forklog.
Azt is hangsúlyozzák, hogy mennyire nehéz pontosan felmérni a gyakorlat által okozott károkat, mivel nehéz megállapítani, hogy ez a fogyasztás mekkora arányt képvisel a lakosság által a lakóövezetekben felhasznált teljes villamosenergia-mennyiségen belül.
Oroszország mint bányászati hotspot jelentősége az elmúlt évben nőtt, különösen azóta, hogy Kína 2021 májusában keményen fellépett az iparág ellen.
Nemcsak a vállalkozások, hanem az átlagemberek is a bányászat felé fordultak, hogy profitáljanak a magas kriptoárak és az alacsony üzemeltetési költségek közötti különbségből az országukban.
Míg az orosz központi bank nemrég a bányászat betiltását javasolta egy sor kriptoval kapcsolatos tevékenység közül, más kormányzati intézmények, köztük számos minisztérium és szabályozótestület a legalizálást támogatják.

A bányászat vállalkozási tevékenységként való elismerése lehetővé tenné az orosz hatóságok számára, hogy megadóztassák azt, és emeljék a bányászati egységek villamosenergia-tarifáit is.
Az olyan energiában gazdag régiókban, mint Irkutszk, ahol a villamosenergia-tarifák kWh-nként 0,01 dollár körül kezdődnek, az otthoni bányászokat okolják az áramkimaradásokért és a hálózatban keletkezett károkért.
Decemberben a moszkvai szövetségi kormány engedélyezte a regionális hatóságoknak, hogy meghatározzák a helyi villamosenergia-tarifákat a lakott területeken, ami valószínűleg magasabb számlákhoz vezet egy bizonyos küszöbértéket meghaladó fogyasztás esetén.
Az energiaszolgáltatók szövetsége számos intézkedést javasolt a probléma kezelésére. Például azt szeretné, hogy a fogyasztók jelezzék az általuk vásárolt villamosenergia felhasználási célját, és a megadott céltól való eltérés esetén az ilyen fogyasztókat lekapcsolják az elektromos hálózatról.
A szervezet ragaszkodik ahhoz is, hogy kötelezzék az internetszolgáltatókat, hogy osszák meg a feltételezett kriptokitermelők IP-címét az áramszolgáltatókkal.

A szervezet jogi felelősség bevezetését kéri az olyan jogsértésekért, mint például a kriptovaluta-farmokat tápláló elektromos berendezésekhez való hozzáférés megtagadása az ellenőrök számára és az áram nem háztartási célú felhasználása.

Olvastad már? Pert indít a Nike – illegálisan árulták a cipőiről készült NFT-képeket

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Jön a digitális svéd korona, csak nem az államtól, hanem az AllUnity stablecoinjaként

Egy átlagos stockholmi kávézóban 2026-ban már csúnyán néznek rád, ha papírpénzt veszel elő, és a svéd jegybank már nagyon régóta kísérletezik a saját digitális pénzével,...

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.