Növekedett a Bitcoin-ETF esélye

Már évek óta próbálkoznak egyes amerikai kripto pénzügyi cégek egy bitcoinalapú, tőzsdén kereskedett alap (ETF) megalapításával.
Azonban az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) ezzel nem ért egyet – úgy gondolja, hogy a bitcoin piaca nem áll készen egy szabályozott, kereskedhető alapra.
Az elmúlt öt év során az SEC legalább öt különböző cég beadványait utasította vagy halasztotta el. Ezt általában a kriptopénzek spot piacának alapvető természetével indokolták.
A pénzügyi szabályozó viszont nemrég engedélyezett egy pénzügyi alapot, amely egy bitcoin határidős piacához köthető. Az elemzők szerint ez drámaian növeli az egyéb alapok esélyeit a közeljövőben.

Az SEC engedélyezett egy bitcoin, határidős piacokhoz köthető alapot

A december 2-án közzétett bejegyzés szerint a New York Digital Investment Group (NYDIG) megkapta az SEC engedélyét, hogy elindítsa a NYDIG Bitcoin Stratégiai Alapot, amely egy portfólió alap a Stone Ridge Trust VI alatt.
Az alap készpénzalapú bitcoin határidős szerződéseket nyújt az Amerikai Határidős Árutőzsde Felügyelet (CFTC) által engedélyezett tőzsdéknél. Ilyen például a CME Group, amely saját határidős bitocinszerződésekkel is rendelkezik.
Ez azt jelenti, hogy az alap indulásakor sosem fog találkozni közvetlenül a blokkláncon lévő koinokkal.
A bejegyzés szerint:

„A pénzügyi alap célja, hogy több bitcoin határidős szerződést vásároljon meg, hogy bitcoinalapú határidős szerződések tegyék ki a pénzügyi alap értékének 100%-át.”

Az SEC engedélye nem sokkal azután érkezik, hogy a Szövetségi Igazgatóság újra megvizsgálta a Bitwise Asset Management fizikailag rendezett bitcoin-ETF javaslatát, melyet korábban visszautasítottak a manipuláció veszélye miatt.

Van esély az ETF-re

Mike McGlone, a Bloomberg Intelligence árucikkekkel foglalkozó stratégája szerint az NYDIG engedélyezése „nagyjából 50-50 %-ra emelte egy bitcoin-ETF esélyét 2020 során.”
McGlone elmondta:

„Az engedély azt mutatja, hogy a VanEck és a Bitwise lobbizása meghozta gyümölcsét.”

Nem sikerült mindenkit meggyőzni

Lehet, hogy az SEC kezd megbarátkozni a bitcoinnal, de nem mindenki ért egyet azzal, hogy a spot market elbírna egy pénzügyi alapot.
Thomas Lee, a Fundstrat Global Advisors társalapítója és a bitcoin örök támogatója a múlt hónap során elmondta, hogy a bitcoinnak legalább 2000%-kal magasabb, vagyis 150 000 dolláros árfolyamon kellene lennie, „hogy a piac elbírjon egy ETF napi igényeivel.”
Mások szerint a kriptopiacnak még nincs szüksége egy bitcoin-ETF-re a sikerhez, annak ellenére, hogy ez számos előnnyel járhat.
Brian Kelly, a CNBC-től egy októberi interjúban elmondta, hogy az olyan cégek belépésével, mint a Fidelity és a TD Ameritrade már nincs szükség egy ETF-re:

Végső soron vásárolhatsz majd bitcoint egy hagyományos brókerszámlán keresztül, vagy legalábbis úgy fog tűnni, mint egy hagyományos brókerszámla. Így jelenleg nem aggódnék amiatt, hogy jelenleg szükség lenne egy bitcoin-ETF-re.”

Valóban úgy tűnik, hogy a befektetők egy ETF nélkül is egyre nyitottabbak a bitcoin iránt. A Charles Schwab, az USA egyik legnagyobb brókercége elmondta, hogy a Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) az ötödik legnépszerűbb befektetés az 1981-1996 között születettek generációja körében.
Forrás: cryptoslate.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.