Niall Fergusron pénzügyi történész szerint a kriptopénzek „nem csak téveszmék”

Niell Ferguson, a brit gazdasági és pénzügyi történész elmondta, hogy már nem gondolja úgy, hogy a kriptopénzek csak téveszmék lennének.

Olvastad már?Az intézményi befektetők még mindig figyelik a bitcoint

A történész korábban kiadott egy könyvet a különböző valuták történetéről „The Ascent of Money” címmel.

Az Ausztráliában szervezett, zártkörű Australian Financial Review (AFR) üzleti találkozón mondta el mostani nyilatkozatát március 6-án.

„Nagyot tévedtem. Rosszul gondoltam, hogy nem lehet majd semmire használni a blokklánc alapú valutákat.”

Fontos megjegyezni, hogy Ferguson a múlt hónap folyamán a csatlakozott a stabilkoinok kiadásával foglalkozó Ampleforth tanácsadó testületéhet.
Elmondta, hogy a pénzügyi rendszerek és a fiatpénzek történelmének ismerete miatt visszakozott a kriptopénzek ötlete ellen, de a bitcoin mostani ármozgásai meggyőzték arról, hogy a kriptopénz ellenálló és még sokáig itt lesz.
Még mindig szkeptikus a bitcoin 2017 végén történt árrobbanásával kapcsolatban, de úgy gondolja, hogy a jelenleg 3.000-4.000 dollár közötti korrekció azt jelzi, hogy nem omlott össze teljesen a kriptopénz.

„Úgy gondolom ez nem lesz egy teljes téveszme.”

A történész azt is megkérdőjelezte, hogy a fiatpénz alapú kriptopénzek teremhetnek-e valaha egy újfajta pénzt.
Az AFR szerint a bitcoin értékét kéne fiatpénzekhez kötni.

Ferguson szerint vonzó tulajdonság lehet az is, hogy a kriptopénzeknek nincs kapcsolata a hagyományos pénzügyi eszközökhöz.
Ferguson úgy számol, hogy az elkövetkezendő évtized sokkal innovatívabb lesz a pénzügyi világ számára, mint az előző, amit jelentősen érintett a 2008-as gazdasági világválság következtében létrejött szabályozások.

„Ez egy forradalmi időszak lesz” ahogy az AFR-en elmondta.

Ferguson korábban azt is elmondta, hogy lehetséges, hogy a bitcoin egy „digitális arany lesz”, mivel nem lehet elvenni és biztosításként lehet használni.
Nagyon szkeptikus a fiatpénz alapú stabilkoinokkal szemben, mivel úgy gondolja, hogy a befektetőket a bitcoin egyedisége fogja érdekelni.
Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép napod!
Szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt tedd meg:
BTC: 34vcA11dH3AbVWkEbQraCvM2vNFkT6JFJM
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0xe6E0D778d323786c1151163d2A3472989Fe7aA53
KÖSZÖNÖM!

Legfrissebb bejegyzéseink

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

A Standard Chartered 3500 dolláros Aave árfolyamot vár

A kriptós jóslás világában általában a két véglet uralkodik. Ha egy nagyobb nevű szereplő belép ide, akkor vagy biztonsági játékot játszanak a Bitcoinnal, vagy mondanak...

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.