New Yorkban ezentúl csak zöld bányászüzem létesíthető

A törvényjavaslatot most továbbították a szenátusba elfogadásra, mielőtt Hochul kormányzó véglegesen törvénybe iktatná.
New York állam közgyűlése április 26-án, kedden késő este elfogadta azt a törvényjavaslatot, amely két évre betilt minden olyan új proof-of-work (PoW) kriptopénzbányászati létesítményt az államban, amely szénalapú üzemanyagot használ a működéséhez.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az Anna Kelles által szponzorált törvényjavaslat nem csupán kétéves tilalmat rendelne el minden új Bitcoin-bánya engedélyezésére, hanem a javasolt moratórium megakadályozná a már meglévő, szénalapú energiát használó PoW-kriptopénz bányászoknak kiadott engedélyek megújítását is, ha azok növelni kívánják a felhasznált villamos energia mennyiségét.


A törvényjavaslat 95 támogató és 52 ellenző szavazattal összegyűjtötte az elfogadáshoz szükséges támogatást, és most Kevin Parker szenátor fogja a szenátusban szavazásra bocsátani. Ha a törvényjavaslat sikeres lesz, akkor Kathy Hochul kormányzóhoz kerül, aki megvétózhatja vagy törvénybe iktathatja.

Az A7389C törvényjavaslat jelenlegi állása április 27-én. Forrás

 
A Környezetvédelmi Minisztériumot (Department of Environmental Conservation, DEC) bízná meg a törvényjavaslat egy „általános környezeti hatásvizsgálat” elkészítésével, hogy számba vegye, lokalizálja és értékelje a PoW-bányák energiafogyasztását és üvegházhatásúgáz-kibocsátását, valamint ezek közegészségre gyakorolt hatását.
A kriptopénz iparági érdekvédelmi csoport, a Blockchain Association korábban felszólította New York „technológia-, innováció- és kriptopárti” lakosait, hogy álljanak ellen a törvényjavaslatnak, ami állításuk szerint több ezer üzenetet eredményezett a törvényhozóknak.
Az egyesület szerint mintegy háromórás vita zajlott a törvényjavaslatról, ami szerintük azt mutatja, hogy „nagyobb az ellenállás a bányászati tilalommal szemben, mint azt a támogatók hitték”.
Egy mai tweetben a csapat közölte, hogy energiáját a New York-i szenátusra irányítja, hogy legyőzze az általa „technológiaellenes törvényjavaslatnak” nevezett törvényjavaslatot.
A proof-of-work kriptovalutákra vonatkozó, környezetvédelmi okokra hivatkozó tiltási javaslatok egyre gyakoribbak.

Egy hasonló javaslat, a Markets in Crypto Assets (MiCA) nevű törvényjavaslatot március végén az Európai Parlamentben szűken elvetették, és az ottani törvényhozók még a Bitcoin-kereskedelem betiltását is fontolóra vették a bányászat javasolt tilalmának kikényszerítése érdekében.

Olvastad már? Nagyot ugrott a DOGE, de így marad-e?

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.