New Yorkban ezentúl csak zöld bányászüzem létesíthető

A törvényjavaslatot most továbbították a szenátusba elfogadásra, mielőtt Hochul kormányzó véglegesen törvénybe iktatná.
New York állam közgyűlése április 26-án, kedden késő este elfogadta azt a törvényjavaslatot, amely két évre betilt minden olyan új proof-of-work (PoW) kriptopénzbányászati létesítményt az államban, amely szénalapú üzemanyagot használ a működéséhez.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az Anna Kelles által szponzorált törvényjavaslat nem csupán kétéves tilalmat rendelne el minden új Bitcoin-bánya engedélyezésére, hanem a javasolt moratórium megakadályozná a már meglévő, szénalapú energiát használó PoW-kriptopénz bányászoknak kiadott engedélyek megújítását is, ha azok növelni kívánják a felhasznált villamos energia mennyiségét.


A törvényjavaslat 95 támogató és 52 ellenző szavazattal összegyűjtötte az elfogadáshoz szükséges támogatást, és most Kevin Parker szenátor fogja a szenátusban szavazásra bocsátani. Ha a törvényjavaslat sikeres lesz, akkor Kathy Hochul kormányzóhoz kerül, aki megvétózhatja vagy törvénybe iktathatja.

Az A7389C törvényjavaslat jelenlegi állása április 27-én. Forrás

 
A Környezetvédelmi Minisztériumot (Department of Environmental Conservation, DEC) bízná meg a törvényjavaslat egy „általános környezeti hatásvizsgálat” elkészítésével, hogy számba vegye, lokalizálja és értékelje a PoW-bányák energiafogyasztását és üvegházhatásúgáz-kibocsátását, valamint ezek közegészségre gyakorolt hatását.
A kriptopénz iparági érdekvédelmi csoport, a Blockchain Association korábban felszólította New York „technológia-, innováció- és kriptopárti” lakosait, hogy álljanak ellen a törvényjavaslatnak, ami állításuk szerint több ezer üzenetet eredményezett a törvényhozóknak.
Az egyesület szerint mintegy háromórás vita zajlott a törvényjavaslatról, ami szerintük azt mutatja, hogy „nagyobb az ellenállás a bányászati tilalommal szemben, mint azt a támogatók hitték”.
Egy mai tweetben a csapat közölte, hogy energiáját a New York-i szenátusra irányítja, hogy legyőzze az általa „technológiaellenes törvényjavaslatnak” nevezett törvényjavaslatot.
A proof-of-work kriptovalutákra vonatkozó, környezetvédelmi okokra hivatkozó tiltási javaslatok egyre gyakoribbak.

Egy hasonló javaslat, a Markets in Crypto Assets (MiCA) nevű törvényjavaslatot március végén az Európai Parlamentben szűken elvetették, és az ottani törvényhozók még a Bitcoin-kereskedelem betiltását is fontolóra vették a bányászat javasolt tilalmának kikényszerítése érdekében.

Olvastad már? Nagyot ugrott a DOGE, de így marad-e?

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.