New York betiltja a kriptobányászatot

Ha Kathy Hochul kormányzó aláírja az erről szóló törvényt, akkor New York állam lesz az első az USA-ban, amely betiltja a bitcoin bányászatát.
Az állam Szenátusán már átment a tervezet, így elfogadás esetén nem lehet új bányászvállalkozást indítani.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A proof of work, a PoW betiltásáról először áprilisban döntöttek, akkor úgy határoztak, hogy a következő két év során nem engedélyezik új bányászfarm létesítését.
Ez a törvény került most a kormányzó elé, így fennáll az esélye, hogy New York teljes bányászati moratóriumot rendel el.
A PoW a bitcoin bányászati metódusa, mivel ez számít a legbiztonságosabbnak és legdecentralizáltabbnak. Sokak szerint viszont nem jó, mivel rengeteg energiát igényel.
A törvény esetében látható, hogy a szenátorok közül rengetegen a tartózkodás helyett inkább támogatják a tiltást, hiszen állításuk szerint aggódnak a széndioxid-kibocsátás miatt.
A törvény nem csak megtiltaná az új bányászok letelepedését, hanem a már meglévő vállalkozások számára sem hosszabbítaná meg a működési engedélyt. Kizárólag akkor lehetne ezt a tevékenységet végezni, ha az energiaigény 100%-ban megújulóból lenne fedezve.
A Bitcoin konszenzus-mechanizmusa az egyik legvitatottabb téma a törvényhozók között, hiszen elképesztő mértékben lobbiznak ellene a környezetvédők és a milliárdosok, a proof of stake, PoS megoldás lényegesen alacsonyabb energiaigényét hangoztatva.

Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!

Az XRP alapítója, Chris Larsen a Greenpeace-szel közösen kampányol, hogy legyen megváltoztatva a Bitcoin kódja.
A szabályozók legtöbbször csak az energiafelhasználásra fókuszálnak, és figyelmen kívül hagyják, hogy ennek az energiának a nagy része eleve megújulóból jön. New York esetén ez az arány 50% fölött van.
A PoW kritizálása a tavaly rekordárfolyam után erősödött fel még jobban. A MicroStrategy által vezetett bányászati tanács viszont rávilágított, hogy a hálózat energiafelhasználásának több, mint a 60%-a már most is tiszta forrásból származik.

Fenntartható energiafelhasználás a Bitcoin és más iparágak között. Forrás: BMC

Az Európai Parlament is gondolkodott hasonló tiltásban, de a nyilvánosság sokkal jobban kifejezte a nemtetszését, így letettek erről. Számos szakértő szerint viszont a New yorki tiltás akár dominóhatást is eredményezhet, tehát mások is követhetik.
Jelenleg az USA a legnagyobb bányász, onnan érkezik a hashráta 38%-a.

Olvastad már? A Binance Labs 500 millió dollárt fektet be web3 startupokba

Forrás:  cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.