New York betiltja a kriptobányászatot

Ha Kathy Hochul kormányzó aláírja az erről szóló törvényt, akkor New York állam lesz az első az USA-ban, amely betiltja a bitcoin bányászatát.
Az állam Szenátusán már átment a tervezet, így elfogadás esetén nem lehet új bányászvállalkozást indítani.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A proof of work, a PoW betiltásáról először áprilisban döntöttek, akkor úgy határoztak, hogy a következő két év során nem engedélyezik új bányászfarm létesítését.
Ez a törvény került most a kormányzó elé, így fennáll az esélye, hogy New York teljes bányászati moratóriumot rendel el.
A PoW a bitcoin bányászati metódusa, mivel ez számít a legbiztonságosabbnak és legdecentralizáltabbnak. Sokak szerint viszont nem jó, mivel rengeteg energiát igényel.
A törvény esetében látható, hogy a szenátorok közül rengetegen a tartózkodás helyett inkább támogatják a tiltást, hiszen állításuk szerint aggódnak a széndioxid-kibocsátás miatt.
A törvény nem csak megtiltaná az új bányászok letelepedését, hanem a már meglévő vállalkozások számára sem hosszabbítaná meg a működési engedélyt. Kizárólag akkor lehetne ezt a tevékenységet végezni, ha az energiaigény 100%-ban megújulóból lenne fedezve.
A Bitcoin konszenzus-mechanizmusa az egyik legvitatottabb téma a törvényhozók között, hiszen elképesztő mértékben lobbiznak ellene a környezetvédők és a milliárdosok, a proof of stake, PoS megoldás lényegesen alacsonyabb energiaigényét hangoztatva.

Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!

Az XRP alapítója, Chris Larsen a Greenpeace-szel közösen kampányol, hogy legyen megváltoztatva a Bitcoin kódja.
A szabályozók legtöbbször csak az energiafelhasználásra fókuszálnak, és figyelmen kívül hagyják, hogy ennek az energiának a nagy része eleve megújulóból jön. New York esetén ez az arány 50% fölött van.
A PoW kritizálása a tavaly rekordárfolyam után erősödött fel még jobban. A MicroStrategy által vezetett bányászati tanács viszont rávilágított, hogy a hálózat energiafelhasználásának több, mint a 60%-a már most is tiszta forrásból származik.

Fenntartható energiafelhasználás a Bitcoin és más iparágak között. Forrás: BMC

Az Európai Parlament is gondolkodott hasonló tiltásban, de a nyilvánosság sokkal jobban kifejezte a nemtetszését, így letettek erről. Számos szakértő szerint viszont a New yorki tiltás akár dominóhatást is eredményezhet, tehát mások is követhetik.
Jelenleg az USA a legnagyobb bányász, onnan érkezik a hashráta 38%-a.

Olvastad már? A Binance Labs 500 millió dollárt fektet be web3 startupokba

Forrás:  cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Jön a digitális svéd korona, csak nem az államtól, hanem az AllUnity stablecoinjaként

Egy átlagos stockholmi kávézóban 2026-ban már csúnyán néznek rád, ha papírpénzt veszel elő, és a svéd jegybank már nagyon régóta kísérletezik a saját digitális pénzével,...

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.