New York betiltja a kriptobányászatot

Ha Kathy Hochul kormányzó aláírja az erről szóló törvényt, akkor New York állam lesz az első az USA-ban, amely betiltja a bitcoin bányászatát.
Az állam Szenátusán már átment a tervezet, így elfogadás esetén nem lehet új bányászvállalkozást indítani.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A proof of work, a PoW betiltásáról először áprilisban döntöttek, akkor úgy határoztak, hogy a következő két év során nem engedélyezik új bányászfarm létesítését.
Ez a törvény került most a kormányzó elé, így fennáll az esélye, hogy New York teljes bányászati moratóriumot rendel el.
A PoW a bitcoin bányászati metódusa, mivel ez számít a legbiztonságosabbnak és legdecentralizáltabbnak. Sokak szerint viszont nem jó, mivel rengeteg energiát igényel.
A törvény esetében látható, hogy a szenátorok közül rengetegen a tartózkodás helyett inkább támogatják a tiltást, hiszen állításuk szerint aggódnak a széndioxid-kibocsátás miatt.
A törvény nem csak megtiltaná az új bányászok letelepedését, hanem a már meglévő vállalkozások számára sem hosszabbítaná meg a működési engedélyt. Kizárólag akkor lehetne ezt a tevékenységet végezni, ha az energiaigény 100%-ban megújulóból lenne fedezve.
A Bitcoin konszenzus-mechanizmusa az egyik legvitatottabb téma a törvényhozók között, hiszen elképesztő mértékben lobbiznak ellene a környezetvédők és a milliárdosok, a proof of stake, PoS megoldás lényegesen alacsonyabb energiaigényét hangoztatva.

Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!

Az XRP alapítója, Chris Larsen a Greenpeace-szel közösen kampányol, hogy legyen megváltoztatva a Bitcoin kódja.
A szabályozók legtöbbször csak az energiafelhasználásra fókuszálnak, és figyelmen kívül hagyják, hogy ennek az energiának a nagy része eleve megújulóból jön. New York esetén ez az arány 50% fölött van.
A PoW kritizálása a tavaly rekordárfolyam után erősödött fel még jobban. A MicroStrategy által vezetett bányászati tanács viszont rávilágított, hogy a hálózat energiafelhasználásának több, mint a 60%-a már most is tiszta forrásból származik.

Fenntartható energiafelhasználás a Bitcoin és más iparágak között. Forrás: BMC

Az Európai Parlament is gondolkodott hasonló tiltásban, de a nyilvánosság sokkal jobban kifejezte a nemtetszését, így letettek erről. Számos szakértő szerint viszont a New yorki tiltás akár dominóhatást is eredményezhet, tehát mások is követhetik.
Jelenleg az USA a legnagyobb bányász, onnan érkezik a hashráta 38%-a.

Olvastad már? A Binance Labs 500 millió dollárt fektet be web3 startupokba

Forrás:  cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.