Nem lesz fizetőeszköz a bitcoinból Oroszországban

A jogszabály arra kötelezné a DFA kezelőit, hogy visszatartsák azokat az ügyleteket, amelyek a kriptó monetáris helyettesítő eszközként való felhasználását vonják maga után.
Az elmúlt hónapokban az orosz jogalkotók intézkedéseket készítettek elő a kriptó teljes körű intézményesítésére mint megfelelően adóköteles befektetési eszköz és az oroszországi külkereskedelem lehetséges eszköze.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Most világossá akarják tenni, hogy a közelgő szabályozási fordulat nem tartalmaz majd ablakokat a digitális pénzügyi termékek fizetési módként való elfogadására.
Kedden Anatolij Akszakov, az orosz parlament alsóháza – az Állami Duma – pénzügyi piacok bizottságának vezetője olyan törvényjavaslatot terjesztett be, amely megtiltaná a „digitális pénzügyi eszközök” (DFA) használatát bármilyen áru vagy szolgáltatás kifizetésére.
Mint a kísérőlevélben pontosították:

„A rubel az Orosz Föderáció hivatalos monetáris egysége (pénzneme). A fent említett cikkely tiltja más monetáris egységek vagy pénzhelyettesítő eszközök bevezetését az Orosz Föderáció területén.”

A törvényjavaslat a már meglévő jogszabályokra hivatkozik, amelyek nem tiltják kifejezetten a DFA-k fizetési módként való használatát, bár de facto az ilyen műveletek még mindig nem számítanak legálisnak az országban.
Az új dokumentum hivatalossá tenné ezt a tilalmat, és kötelezné a DFA-tőzsdék vezetőit, hogy visszatartsák az olyan ügyleteket, amelyek a kriptó pénzhelyettesítőként való használatát vonják maguk után.

Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!

A törvényjavaslat bevezette az „elektronikus platform” fogalmát is, amely laza meghatározás szerint olyan pénzügyi platform, befektetési platform vagy információs rendszer, amelyben digitális pénzügyi eszközöket bocsátanak ki.
Az elektronikus platformokat a nemzeti fizetési rendszer alanyaként ismernék el, és kötelesek lennének regisztrálni a központi bank nyilvántartásába.
A DFA-kkal végzett minden fontosabb művelet – kibocsátásuk, forgalomba hozataluk, cseréjük és kereskedelmük – saját nyilvántartást kapna.
A digitális pénzügyi eszközökről szóló hatályos törvény 2021-ben lépett hatályba. A DFA-kra vonatkozó adómódosítások 2022 májusában mentek át első olvasatban az Állami Dumán.
Külön fejlemény, hogy két másik fontos törvényjavaslat folytatja útját a jogalkotási folyamatban – a „Digitális valutáról” szóló törvényjavaslat a kriptopénzekre vonatkozó szabályozási keretet határozná meg általában, míg a „Bányászatról az Orosz Föderációban” szóló törvényjavaslat a bányászokra vonatkozó irányelveket határozná meg.

Olvastad már? Eladtad a Solanádat? Van egy rossz hírünk

Forrás: Cointelegraph

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.