Nem lesz fizetőeszköz a bitcoinból Oroszországban

A jogszabály arra kötelezné a DFA kezelőit, hogy visszatartsák azokat az ügyleteket, amelyek a kriptó monetáris helyettesítő eszközként való felhasználását vonják maga után.
Az elmúlt hónapokban az orosz jogalkotók intézkedéseket készítettek elő a kriptó teljes körű intézményesítésére mint megfelelően adóköteles befektetési eszköz és az oroszországi külkereskedelem lehetséges eszköze.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Most világossá akarják tenni, hogy a közelgő szabályozási fordulat nem tartalmaz majd ablakokat a digitális pénzügyi termékek fizetési módként való elfogadására.
Kedden Anatolij Akszakov, az orosz parlament alsóháza – az Állami Duma – pénzügyi piacok bizottságának vezetője olyan törvényjavaslatot terjesztett be, amely megtiltaná a „digitális pénzügyi eszközök” (DFA) használatát bármilyen áru vagy szolgáltatás kifizetésére.
Mint a kísérőlevélben pontosították:

„A rubel az Orosz Föderáció hivatalos monetáris egysége (pénzneme). A fent említett cikkely tiltja más monetáris egységek vagy pénzhelyettesítő eszközök bevezetését az Orosz Föderáció területén.”

A törvényjavaslat a már meglévő jogszabályokra hivatkozik, amelyek nem tiltják kifejezetten a DFA-k fizetési módként való használatát, bár de facto az ilyen műveletek még mindig nem számítanak legálisnak az országban.
Az új dokumentum hivatalossá tenné ezt a tilalmat, és kötelezné a DFA-tőzsdék vezetőit, hogy visszatartsák az olyan ügyleteket, amelyek a kriptó pénzhelyettesítőként való használatát vonják maguk után.

Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!

A törvényjavaslat bevezette az „elektronikus platform” fogalmát is, amely laza meghatározás szerint olyan pénzügyi platform, befektetési platform vagy információs rendszer, amelyben digitális pénzügyi eszközöket bocsátanak ki.
Az elektronikus platformokat a nemzeti fizetési rendszer alanyaként ismernék el, és kötelesek lennének regisztrálni a központi bank nyilvántartásába.
A DFA-kkal végzett minden fontosabb művelet – kibocsátásuk, forgalomba hozataluk, cseréjük és kereskedelmük – saját nyilvántartást kapna.
A digitális pénzügyi eszközökről szóló hatályos törvény 2021-ben lépett hatályba. A DFA-kra vonatkozó adómódosítások 2022 májusában mentek át első olvasatban az Állami Dumán.
Külön fejlemény, hogy két másik fontos törvényjavaslat folytatja útját a jogalkotási folyamatban – a „Digitális valutáról” szóló törvényjavaslat a kriptopénzekre vonatkozó szabályozási keretet határozná meg általában, míg a „Bányászatról az Orosz Föderációban” szóló törvényjavaslat a bányászokra vonatkozó irányelveket határozná meg.

Olvastad már? Eladtad a Solanádat? Van egy rossz hírünk

Forrás: Cointelegraph

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.