Nem kártalanítja a Terra a felhasználóit

Az alap a folyamatban lévő peres ügyekre hivatkozott annak indoklásaként, hogy nem tudja a fennmaradó eszközeit a legkisebb felhasználókkal kezdve szétosztani az UST-birtokosok között.

A Luna Foundation Guard vagy LFG, a Terra ökoszisztémára összpontosító alap nem tud ütemtervet adni arra, hogy a stablecoin TerraUSD dollárról való leválását követően hogyan osztja szét a felhasználóknak az eszközöket.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Egy október 7-i Twitter szálban az LFG a „folyamatban lévő és fenyegető peres ügyekre” hivatkozott az okok között, amiért nem tudja kiosztani a megmaradt eszközeit az UST felhasználóknak.

Az alap tartalékai a májusi piaci visszaesés előtt több mint 4 milliárd dollárnyi eszközt tartalmaztak, ez az összeg mostanra nagyjából 105 millió dollárra csökkent.

„A forgalmazás jelenleg nem lehetséges. Amíg ezek az ügyek lezáratlanok, nem lehet ütemtervet megállapítani a megoldásra. Nem hagyjuk abba a munkát, hogy képesek legyünk végigvinni ezeket az eredeti terveket, és a várakozók elsőként értesülnek majd az új fejleményekről.”

A bejelentésre reagáló Twitter-felhasználók kritizálták az alapot, amiért nem ajánlott fel gyors kártérítést, és a Terra társalapítóját, Do Kwont az összeomlásban való állítólagos részvétele miatt.

„Ha meg akartátok volna csinálni, már rég megtettétek volna a pereskedések előtt. Elég időtök lett volna, de ehelyett Do Kwon a tőzsdéket hibáztatta, amiért nem szolgáltattak adatokat.”

A dél-koreai hatóságok az ökoszisztéma összeomlása után eljárást indítottak Kwon és a Terrás társai ellen. Szeptemberben egy dél-koreai bíróság elfogatóparancsot adott ki Kwon ellen, majd az Interpol felvette a nevét a Red Notice, a legkeresettebb bűnözők listájára.

A cikk megjelenésekor Kwon tartózkodási helye ismeretlen volt, de a Twitteren azt mondta, hogy „zéró erőfeszítést tesz, hogy elrejtőzzön”.

Október 5-én az ügyészek elfogatóparancsot adtak ki a Terraform Labs üzleti vezetője, Yoo Mo ellen, ami a dél-koreai letartóztatásához vezetett, mielőtt egy bíró állítólag elutasította a jogi lépéseket.

A dél-koreai külügyminisztérium arra is felszólította Kwont, hogy október 20-ig adja le az útlevelét, különben azt kockáztatja, hogy az okmányt érvénytelenítik és nem állítják ki újra.


Olvastad már? Egy felhasználó azt állítja, hogy megtalálta Satoshi rég elveszett jegyzeteit

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.