Nem ért véget az FTX-saga – újabb veszteségek a kriptoipar számára

Az FTX összeomlását követően egy vállalat úgy döntött, hogy átnevezi magát és kilép a kriptotérből.

A Moonstone Bank, egy Washington államban működő vidéki bank, amely becslések szerint 11,5 millió dolláros befektetést kapott az FTX testvércégétől, az Alameda Research-től, kijelentette, hogy kilép a kriptotérből, és visszatér „eredeti küldetéséhez” mint közösségi bank.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Egy január 18-i közleményben a bank azt írta, hogy a stratégiaváltás a „kriptoeszköziparban a közelmúltban történt események és a kriptoeszköz-üzletágat körülvevő változó szabályozási környezet” miatt következik be.

A bank „visszatér a gyökereihez”, emiatt pedig a továbbiakban nem használja a Moonstone Bank nevet, és a helyi közösségben 135 éve ismert Farmington State Bank néven fog futni újra.

A pénzintézet közlése szerint a változás várhatóan a következő hetekben lép életbe, és a helyi banki ügyfelek nem tapasztalnak fennakadást a szolgáltatásokban.

Bár a bank nem hivatkozott egyenesen az FTX összeomlására az újratervezésre és a márkanévváltásra vonatkozó döntésének részeként, úgy vélik, hogy ezek az események összefügghetnek egymással.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A Moonstone Bankot a hírek szerint 2020-ban vásárolta fel Jean Chalopin, a Deltec bahamai elnöke, amely egy másik FTX-banki partner.

Chalopin állítólag 2022 januárjában 11,5 millió dolláros befektetést biztosított az Alameda Research-től, hogy a Moonstone-t kriptofókuszú pénzügyi szolgáltatócéggé alakítsa át.

Úgy tűnik, hogy a Farmington State Bank is felkerült az FTX hirtelen összeomlása által érintett bankok egyre növekvő listájára.

Január 5-én a Cointelegraph arról számolt be, hogy az FTX-botrány banki rohamot váltott ki a Silvergate-nél, ami miatt a vállalat veszteségesen értékesítette eszközeit.

Ezenfelül arra kényszerült, hogy 40%-kal csökkentse alkalmazottainak számát, hogy fedezze a 8,1 milliárd dollár értékű ügyfélkivonásokat.

Ennek következtében a Silvergate mintegy 200 alkalmazottat bocsátott el, ami a teljes személyzet 40%-át jelentette.

Emellett a bank törölte a saját digitálisvaluta-projektjének elindítására vonatkozó tervét is.

Olvastad már? Nagyobb kitörés jöhet a 21.000 dollár után a bitcoin számára?

Forrás: cointelegraph.com

Kiemelt kép: Anne Girard

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Túl sok pénzt keresnek a Bitcoin bányászcégek vezetői?

A Bitcoin bányászat világában kezd egyre nagyobb feszültség kialakulni, és most nem az áramfogyasztásról van szó. Egyre több befektető figyel fel arra, hogy a bányászcégek...

4 figyelemre méltó altcoin, amelyek idén nyáron reflektorfénybe kerülhetnek

Vendégbejegyzés Képzeld el, hogy egy szerény összegből néhány hónap alatt komoly vagyont érhetsz el. A kriptovaluták piaca ezen a nyáron olyan lehetőségeket kínálhat, amelyek ezt valóra...

Ausztrália komolyan teszteli a kriptopénzeket

Ausztrália új szintre emeli a pénzügyi kísérletezést. Most épp a digitális valuták világában próbálja megvetni a lábát. Az ország jegybankja, a Reserve Bank of Australia...

A Solana (SOL) árfolyama új lendületet kapott

A Solana (SOL) árfolyama 3%-ot emelkedett az elmúlt 24 órában, így 2025. július 11-én, pénteken körülbelül 164 dolláron kereskedtek vele. Ez a nagy kapitalizációjú altcoin, amelynek...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.